dzisiaj: 252, wczoraj: 648
ogółem: 4 023 236

Udany weekend zespołów młodzieżowych

• autor: RedakcjaMKS, 2011-05-15 19:31

W weekend udanie zaprezentowały się zespoły juniorskie. Obie młodzieżowe drużyny MKS-u zwyciężyły w swoich spotkaniach. W sobotę w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych MKS zwyciężył faworyzowaną Garbarnię Kraków 2:1 (zdjęcie wyżej), dzień później ich starsi koledzy pokonali w wyjazdowym spotkaniu Niwę Nowa Wieś 1:0.

MLJM         MKS Trzebinia-Siersza - Garbarnia Kraków 2-1
Bramki dla MKS: 2. Wallentin, 51. Głowacz - Kalicki (18),
Trzebinia: K. Pająk - Rejdych (64. Piwowar), Okarmus, Orszulak, Głowacz, Kurzymski, Górczyk, Gąsior, Barcik (41. J. Pająk), Wallentin (35. Dudek), Głuch (56. Piędel)

MKS Trzebinia-Siersza pokonał trzecią w tabeli Garbarnię Kraków, dzięki temu zwycięstwu trzebinianie już raczej nie będą mieli problemów z utrzymaniem się w MLJM.  Garbarnia fragmentami pokazała dobry futbol udowadniając, że nieprzypadkowo znajduje się tak wysoko w tabeli. Zawodnicy MKS-u nie przestraszyli się jednak rywala i podjęli walkę, która w efekcie przyniosła im triumf. Mecz zaczął się idealnie dla miejscowych, którzy już w 2. minucie po indywidualnej akcji Wallentina objęli prowadzenie. Wyrównał w 18. minucie Kalicki po rzucie wolnym.  Bramkę dającą zwycięstwo w meczu strzelił Głowacz po akcji z Pająkiem. Do końca ligi pozostały cztery spotkania. MKS zmierzy się w nich z krakowskimi drużynami: Wisłą, SMS-em i Hutnikiem. W ostatniej kolejce rywalem Trzebini miała być Skawinka, ale wycofała się z rozgrywek i naszemu zespołowi przyznane zostaną punkty za walkower.

Więcej na temat meczu na portalu internetowym Przełomu – kliknij tu

W niedziele juniorzy starsi pojechali do Nowej Wsi, aby rozegrać mecz z Niwą. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem naszego zespołu 1:0 po samobójczym trafieniu jednego z zawodników gospodarzy.