W środę gramy z Sołą w PP

• autor: RedakcjaMKS, 2011-05-10 23:35

W środę po sześciomiesięcznej przerwie MKS rozegra kolejne spotkanie w ramach Pucharu Polski.  Rywalem naszego zespołu będzie Soła Oświęcim, a mecz rozegrany zostanie w Oświęcimiu.  Stawką tego spotkania będzie finał rozgrywek Pucharu Polski Małopolski Zachodniej. Równolegle toczyć się będzie drugi pojedynek w którym zmierzą się Relaks Wysoka z trzecioligowym Przebojem Wolbrom. Zwycięzcy jutrzejszych spotkań zmierzą się w wielkim finale 25.05.

Ostatni pucharowy mecz trzebinianie rozegrali 11.11.2010 roku wygrywając z Orłem Balin 4:1. Po drodze nasz zespół wyeliminował jeszcze Kościelec Chrzanów 13:1 i MZKS Alwernia 2:1.

Nasi jutrzejsi rywale aby dotrzeć do półfinału pucharowych rozgrywek zwyciężyli: Koronę Harmęże 3:2, LKS Gorzów 7:0, KS Chełmek 3:1, Przeciszowie Przeciszów 4:0 oraz Niwę Nowa Wieś 1:0.

Soła jest aktualnie liderem A-klasy oświęcimskiej. W rundzie wiosennej spisuje się znakomicie, jak dotąd wszystkie pięć spotkań zakończyły się triumfem zespołu w biało-czerwonych barwach. Trenerem drużyny jest Sebastian Stemplewski, znany z występów m.in. w Zagłębiu Sosnowiec, MKS Myszków i Szczakowiance Jaworzno.

Obydwa zespoły priorytetowo traktują rozgrywki ligowe, gdzie walczą o promocje do wyższych klas rozgrywkowych. Pucharu Polski nie zamierzają jednak lekceważyć. Pewne jest jednak, że trener Kasprzyk da pograć zawodnikom, którzy jak dotąd niewiele grali w lidze. Podchodzimy do spotkania z Sołą spokojnie, wielkiego ciśnienia nie ma, ale powalczymy o zwycięstwo. Na urazy narzeka kilku zawodników, na pewno nie zagrają Drobniak, Czyszczoń i Cieszyński.  Przed meczem okaże się czy do gry gotowi będą Jędrzejczyk i Rolka. Możliwe, że dam pograć młodzieży. Soła mimo, że gra w A-klasie ma skład w którym są zawodnicy z ligową przeszłością – powiedział dzień przed meczem szkoleniowiec MKS-u.

Początek spotkania w Oświęcimiu o godzinie 17.00. Wieczorem relacja na naszym portalu.