statystyki szczegółowe

Aktualności

Pierwsza drużyna kontra juniorzy

• autor: RedakcjaMKS, 2011-03-16 19:29

W najbliższy weekend dwie drużyny z naszego klubu – seniorzy oraz juniorzy młodsi wznawiają rozgrywki. Trenerzy zdecydowali, że na koniec okresu przygotowawczego zawodnicy tych zespołów sprawdzą się na boisku. Dziś na głównej płycie naprzeciw seniorów stanęła drużyna złożona z młodych zawodników juniorów starszych i młodszych. Wynik nie był najważniejszy, choć jak zwykle bywa w takich konfrontacjach najbardziej chcieli się pokazać najmłodsi.  Spotkanie trwało 2 x 35 minut. Do przerwy młodzież dzielnie stawiała opór swoim starszym kolegom i wynik był bezbramkowy. Seniorzy mieli kilka okazji bramkowych, ale świetnie spisywał się w bramce golkiper juniorów. Najlepszą sytuację dla młodszego zespołu miał Wallentin, ale nie wykorzystał „setki”.

Po zmianie stron seniorzy przejęli już kontrole nad boiskowymi wydarzeniami i dwukrotnie umieścili piłkę w siatce. Pierwszą bramkę zdobył Czyszczoń po zagraniu od Lickiewicza, na 2:0 podwyższył Jędrzejczyk po prostopadłym podaniu od Pająka. Trenerzy Kasprzyk, Pająk i Ślusarek zgodni byli co do tego, że było to pożyteczny sprawdzian dla wszystkich.

Poniżej prezentujemy krótkie komentarze trenerów:

Marcin Kasprzyk – trener I drużyny

Graliśmy w ciężkich warunkach atmosferycznych przy mocno wiejącym wietrze. Zawodnicy zagrali pokojowo, obyło się bez kontuzji to jest najważniejsze. Młodzież postawiła twarde warunki. Nasza gra nie była zbyt płynna i możliwe, że tak będą wyglądały początkowe mecze rundy wiosennej, dla nas będzie się liczył przede wszystkim wynik. W pierwszych kolejkach o powodzeniu zadecydować może przygotowanie motoryczne lub stałe fragmenty gry.

Jacek Pająk – trener juniorów młodszych

W pierwszej połowie młodzież dotrzymywała kroku starszym kolegom. Później seniorzy przejęli inicjatywę. Po przerwie w naszym zespole było osiem zmian. Dla nas był to pierwszy taki występ na boisku trawiastym po zimie. W niedzielę jedziemy do Krakowa na mecz z liderującą Cracovią, będziemy walczyć o jak najlepszy wynik.

Mieczysław Ślusarek – trener juniorów starszych

Młodzież postawiła się starszym kolegom do przerwy. To była bardzo korzystna  konfrontacja dla młodszego zespołu, chłopcy mogli się sprawdzić na tle seniorów. Daliśmy szansę gry praktycznie wszystkim zawodnikom, którzy trenują, grało ich dziś 21. Najlepszą okazję dla juniorów miał Wallentin.