Z Łaziskami na remis

• autor: RedakcjaMKS, 2011-03-02 22:39

Sparing        Polonia Łaziska – MKS Trzebinia-Siersza 0:0

MKS Trzebinia-Siersza: Wilk – T. Szczepanik, Kalinowski, Cieszyński, P. Szczepanik, Ołownia, Wojdyła, Lickiewicz, Czech, Drobniak, Jędrzejczyk. Grali również Rogalski od 45. minuty oraz Dobranowski, Machowski, Pająk, Rokita, Mendela od 60 minuty.

Przebieg meczu najlepiej podsumowują słowa trenera Kasprzyka –jestem zadowolony z pierwszej połowy, zespół pokazał się z dobrej strony. Natomiast po przerwie, to Polonia grała w piłkę.

MKS w pierwszych 45. minutach stworzył sobie więcej klarownych sytuacji, choć mecz był raczej wyrównany. Trzebinianie groźni byli głównie po stałych fragmentach gry, ale w kilku sytuacjach brakowało szczęścia. Najlepszą okazję miał jednak Jędrzejczyk, który w 41. minucie wbiegł w pole karne lewą stroną boiska i w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońcę. Zawodnicy z Łazisk nie mieli koncepcji na pokonanie Wilka, tylko raz w 8. minucie gry jeden obrońców MKS-u musiał wybijać piłkę z linii bramkowej w zamieszaniu, które powstało na polu karnym Trzebini.

Po przerwie MKS nie prezentował się już tak dobrze, w zespół wdał się chaos i przez długi czas zawodnicy z Trzebini nie potrafili skonstruować dobrej akcji, lepiej wychodziło im natomiast rozbijanie ataków piłkarzy z Łazisk Górnych. Polonia grała dobrze do szesnastego metra, w polu karnym była już bezradna. Jedynym zagrożeniem dla golkiperów Trzebini były strzały z dystansu po których piłka kilkukrotnie przeszła w niewielkiej odległości od słupka.

Podsumowując – bezbramkowy remis jest sukcesem Trzebini, rywale bowiem grają dwie klasy wyżej. Mecz był pożyteczny szczególnie dla młodych zawodników, którzy przekonali się, że nawet z teoretycznie silniejszym rywalem można powalczyć o korzystny rezultat. To na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Spotkanie toczyło się w cieniu monumentalnej budowy Stadionu Śląskiego. Obiekt mimo, że nie jest jeszcze ukończony robi wrażenie. Szczególnie jego wysoka korona, na której wkrótce oprze się największy na naszym kontynencie dach. Znakomite jest także zaplecze, duże i znakomicie wyposażone szatnie zadowolą nawet drużyny z Ekstraklasy. Nic dobrego nie można powiedzieć natomiast o boisku ze sztuczną trawą przy „Kotle czarownic”. Nawierzchnia, która powstała jako pierwsza tego typu na Śląsku jest już mocno wysłużona i ustępuje jakością nawet Orlikom. Za „przyjemność” kopania na tym boisku gospodarze każą sobie słono płacić i pod tym względem są zdecydowanym liderem na Górnym Śląsku.

W galerii znajdują się zdjęcia z meczu.

Więcej na temat meczu na stronach Przełomu - kliknij