• autor: RedakcjaMKS, 2011-02-26 19:09

Sparing          KS Olkusz – MKS Trzebinia-Siersza 0:1 (0:1)

Bramka: 24. Drobniak

MKS Trzebinia-Siersza: Wilk – T. Szczepanik, Kalinowski, Cieszyński, P. Szczepanik – Rolka, Wojdyła, Lickiewicz, Hałat – Drobniak, Jędrzejczyk oraz Dobranowski, Czech, Głownia, Rogalski, Pająk, Machowski i Rokita.

W rozegranym w Dąbrowie Górniczej spotkaniu sparingowym MKS Trzebinia-Siersza pokonał KS Olkusz 1:0. Jedyna bramka meczu padła w 24. minucie kiedy to piłka po dośrodkowaniu Drobniaka wpadła do bramki, odbijając się wcześniej od pleców obrońcy z Olkusza.

Mecz mógł się podobać mimo tego, że padła tylko jedna bramka. Walki na boisku nie brakowało, czasem nawet starcia były zbyt ostre. Zawodnicy obydwu drużyn zapominali, że to jest tylko sparing i kilku musiało opuścić boisko z urazami. Z boiska musiał przedwcześnie zejść Rolka, a w chrzanowskim szpitalu lekarze założyli mu szynę gipsową – Zrobiłem prześwietlenie, ale na szczęście okazało się, że to tylko mocne stłuczenie stopy. Noga mocno spuchła, będę ją okładał lodem, zobaczymy w jakim stanie będzie jutro – powiedział wieczorem popularny Roli. Urazu pachwiny nabawił się także Ołownia.

Sam mecz był wyrównany. W drugiej połowie Trzebinia przez długi czas prowadziła grę, ale końcówka należała już do Olkusza. W 65. minucie doskonałą sytuację dla Trzebini zmarnował Hałat przenosząc piłkę wysoko nad poprzeczką w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Dwadzieścia minut później oko w oko z olkuskim golkiperem znalazł się Rogalski, ale górą był ten pierwszy.

W ostatnich minutach Olkusz przycisnął, zawodnicy czwartoligowca próbowali strzałów z dystansu a także dośrodkowań po których gorąco było pod bramką Trzebini. Trener Kasprzyk narzekał, że brakuje drużynie wysokiego obrońcy – Olkusz przewyższa nas wzrostem, wysocy zawodnicy rywala często wygrywają walkę w powietrzu. Po zejściu z boiska Rolki, nie ma kto z nimi powalczyć – niecierpliwił się w ostatnich minutach meczu opiekun MKS-u.

Po końcowym meczu szkoleniowiec trzebinian był jednak umiarkowanie zadowolony – koncepcja gry jest, wygląda to już dużo lepiej, żeby tylko zdrowie dopisywało – zakończył trener Kasprzyk.