Po olkuskim sukcesie cz.2

• autor: RedakcjaMKS, 2011-02-25 12:28

Prezentujemy drugą część artykułu związanego z triumfem młodych piłkarzy naszego klubu w Olkuszu.  Co prawda obiecaliśmy zrobić to już wczoraj, niestety prace, które trwały na serwerach nam to uniemożliwiały. Dziś zamieszczamy składy obydwu drużyn, skromną galerię oraz wypowiedz trenera juniorów młodszych – Jacka Pająka.

MKS Trzebinia-Siersza wystąpił w składzie:

Juniorzy młodsi: K. Pająk, Okarmus, Wallentin, Górczyk, Kurzymski, Głowacz, Głogowski, Gąsior, Głuch, Piotrowski, Piędel. Trener – Jacek Pająk.

Juniorzy starsi: Trzeciak, Urbański, Przykoński, Machowski, Mendela, Kowalik, Muras, Dudek, Kalinowski. Trener – Mieczysław Ślusarek.

Trener Jacek Pająk nie krył zadowolenia z wyników swoich podopiecznych – młodsi juniorzy pokazali zdecydowanie najlepszy futbol i zasłużenie zwyciężyli w turnieju. Starszy zespół zagrał konsekwentnie, szczególnie w bezbramkowym pojedynku z silną Unią Oświęcim, wynik mógł być korzystniejszy gdyby Machowski wykorzystał znakomitą okazję – opowiadał po turnieju opiekun młodszego zespołu.

W zeszłym roku prowadzony przez trenera Pająka zespół juniorów młodszych zdobył w Krakowie wicemistrzostwo Małopolski, a juniorzy starsi pod wodzą Mieczysława Ślusarka uplasowali się na miejscu piątym. W pierwszy weekend marca drużyna z Trzebini będzie również grać o najwyższe cele – Zawsze gramy o zwycięstwo, choć towarzystwo w tym roku będzie wyrównane i o losach spotkań decydować może jedna bramka. Będziemy rywalizować z takimi zespołami jak Cracovia, Wisła, Tarnovia i innymi utytułowanymi drużynami. W mojej drużynie gra dziewięciu chłopaków, którzy rok wcześniej wywalczyli drugie miejsce. Już zaczęliśmy przygotowania do krakowskiego turnieju. Trenujemy na Orliku w Młoszowej bowiem wojewódzki etap rozegrany zostanie na sztucznej trawie – zakończył trener Pająk.