MKS trzeci w Beskid Cup

• autor: RedakcjaMKS, 2011-02-13 17:12

MKS Trzebinia-Siersza zajął trzecie miejsce w mocno obsadzonym turnieju Beskid Cup, który odbył sie w Andrychowie. Triumfowała Janina Libiąż, która wyprzedziła w końcowej tabeli Przebój Wolbrom. Czwarte miejsce przypadło gospodarzom – Beskidowi Andrychów a ostatnie Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano naszego zawodnika Jakuba Wilka.

MKS, pod opieka trenera Mieczyslawa Ślusarka wystąpił w młodzieżowym składzie – Wilk, Wojdyła, Rogalski, Cieszyński, Halat, Czech, Pająk, Kalinowski, Urbański, Mendela, Machowski, Kowalik.

Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym a mecze trwały 25 minut. Za zwycięstwo przyznawano dwa punkty, remis to tradycyjnie jeden punkt.

W pierwszym spotkaniu MKS Trzebinia-Siersza zmierzył sie z Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska. Od początku młodzi zawodnicy naszego zespołu dominowali na boisku i pewnie zwyciężyli 5:1 po bramkach Hałata, Rogalskiego, Wojdyły, Czecha i Kowalika.

Drugi mecz MKS-u był bardziej emocjonujący. Trzebinianie nie przestraszyli sie jednak gospodarzy i miejscowych fanów, zagrzewających dopingiem swoich ulubieńców i zwyciężyli 5:3. Bramki strzelali: Cieszyński, Wojdyła, Czech, Mendela i Urbański.

Kolejne spotkanie zapowiadało sie jeszcze ciekawiej i takim było. Nasz team zmierzył się z Janiną Libiąż, która miała po dwóch meczach podobnie jak MKS komplet punktów. Rywalizacja była zacięta. Zwycięstwo dawało naszemu zespołowi duże szanse na triumf w całym turnieju. MKS długo prowadził, jednak na minutę przed końcem Libiąż wyrównał i spotkanie zakończyło sie remisem 3:3. Gole dla Trzebini zdobywali: Hałat, Rogalski i Mendela.

W ostatnim meczu turnieju zabrakło dwóch zawodników - Cieszyńskiego i Hałata, którzy wcześniej musieli opuścić hale i nasz zespól nie prezentował sie juz tak dobrze. Trzecioligowcy z Wolbromia byli lepsi i triumfowali 8:3. Do siatki Przeboju trafiali: Rogalski, Machowski i Mendela.

Trener Ślusarek chwalił po turnieju swoich podopiecznych – mięliśmy najmłodsza drużynę, podobnym składem zagramy za tydzień w Olkuszu na mistrzostwach juniorów, dzisiejszy turniej był dobrym przetarciem. Zespól zaprezentował sie bardzo dobrze, przy odrobinie szczęścia mogliśmy zając wyższą lokatę – podsumował opiekun zespołu MKS-u w Andrychowie.

Słowa pochwały należą sie organizatorom za perfekcyjne przygotowanie turnieju. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i deklarowali przyjazd na kolejna edycje Beskid Cup.

Kliknij więcej aby zobaczyć wyniki i tabele

W galerii można zobaczyć zdjecia z turnieju, więcej fotek jutro.

Kalwarianka - MKS 1:5

Przeboj – Libiaz 4:5