Zwycięstwo dla Kapitana ! MKS mistrzem wiosny ?!

• autor: RedakcjaMKS, 2019-06-12 22:53

IV Liga Małopolska (Zachód) - 30 Kolejka - 12.06.19 (Środa) - Godz. 18.00

MKS Trzebinia - Pcimianka Pcim 2:1 (1:1)

Bramki: 14' Kowalik, 67' Sochacki - 42' Banik

Sędziował: Wesołowski Lucjan (Oświęcim)

Żółte kartki: Horawa -

Widzów: 167

MKS: Pająk K. - Martyniak (43' Kurek), Kwiecień, Marszałek, Jarosz, Szczurek, Zybiński (72' Blaszke), Horawa, Kowalik, Wierzba, Sochacki (84' Jędrzejczyk)

Pcimianka: Jękot - Bartosz (35' Sane), Pandyra K., Sadio, Burtan, Czapla, Wrześniak (72' Pandyra D.), Sudoł (72' Kolbiarz), Banik Michał, Gondko, Banik Maciej

W ostatniej serii spotkań trzebinianie zasłużenie pokonali przed własną publicznością Pcimiankę. Zawodnicy zadedykowali zwycięstwo kontuzjowanemu Marcinowi Kalinowskiemu, który doznał złamania nogi w poprzednim meczu ligowym. Kapitan drużyny pojawił się zresztą na środowym spotkaniu.
MKS wyszedł na murawę w specjalnych koszulkach z napisem: „Trzymaj się Kali !!!".

Nie minął kwadrans zawodów, a miejscowi cieszyli się z prowadzenia. Po dośrodkowaniu Grzegorza Jarosza, jeden z graczy gości wybił piłkę pod nogi Michała Kowalika. Ten uderzył na tyle precyzyjnie, że golkiper Pcimianki musiał wyciągać piłkę z siatki.
W 41. minucie popularny „Kowal" powinien zdobyć drugiego gola. Po podaniu od Marcina Szczurka nie trafił jednak z bliska do pustej bramki, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.
Zmarnowana okazja zemściła się błyskawicznie. Po długim podaniu w pole karne Michał Banik, pomimo asysty dwóch rywali, doprowadził do wyrównania.
Dziesięć minut po zmianie stron ponownie przed szansą stanął Michał Kowalik. Po zagraniu piłki przez Szymona Kurka, „Kowal" minął Adriana Jękota, ale nie trafił w światło bramki.
W 67. minucie MKS wyszedł już na prowadzenia. Znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Łukasz Horawa, a Łukasz Sochacki nie zmarnował sytuacji sam na sam z golkiperem.
W końcówce meczu obie ekipy miały jeszcze swoje okazje do zdobycia gola. Wśród gości szczęścia zabrakło Michałowi Banikowi, który trafił w słupek. W drużynie z Trzebini pojedynki z Adrianem Jękotem przegrali Szymon Kurek i Marcin Szczurek.
Dzięki zwycięstwu MKS awansował na piąte miejsce w tabeli. Czy je utrzyma, przekonamy się w sobotę, gdy rozegrane zostaną pozostałe spotkania ostatniej kolejki.

Przełom -> https://przelom.pl/26668-pilkarze-mks-trzebinia-zadedykowali-zwyciestwo-kontuzjowanemu-koledze-wideo-zdjecia.html

...

MKS TrzebiniaPcimianka Pcim