Wicemistrzostwo Małopolski ! Awans do II fazy El. MMP u-14 !

• autor: RedakcjaMKS, 2018-12-22 23:41

W sobotę 22 grudnia w Chrzanowie rozegrano jeden z dwóch turniejów eliminacji MMP U-14 w futsalu w Makroregionie 4. Zagrały w nim zespoły z Małopolski oraz woj. świętokrzyskiego. Sześć ekip walczyło systemem każdy z każdym o trzy premiowane awansem do kolejnej fazy eliminacji miejsca. Pięć drużyn z Małopolski walczyło także o tytuł Mistrza Małopolski w futsalu U-14 2018/2019 i puchary ufundowane przez Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Wszystkie drużyny grające w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary, najlepsi gracze statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wyróżniono także MVP w każdym zespole. Trzy najlepsze drużyny Mistrzostw Małopolski otrzymały ponadto okazałe puchary ufundowane przez Małopolski Związek Piłki Nożnej. Nagrody wręczył Przewodniczący Wydziału Futsalu w MZPN Pan Piotr Zawodny, który podkreślił dobrą organizację turnieju. Organizatorem eliminacji był MKS Fablok Chrzanów.

Zespół prowadzony przez Kacpra Ślusarka nie zagrał dobrego turnieju, mimo to wywalczył Wicemistrzostwo Małopolski i awans do II fazy eliminacji z 3 miejsca. Zespół ograny w rozgrywkach futsalowych, bo rok temu brał udział w dwóch turniejach eliminacyjnych ustępując miejsca późniejszemu Mistrzowi Polski - Rekordowi Bielsko-Biała i Wicemistrzowi - Sobkowi Kraków. Od dwóch lat drużyna bierze udział w Młodej Chrzanowskiej Lidze Futsalu, gdzie rywalizuje jak równy z równym z zawodnikami starszymi (roczniki 2001/02/03). Młodzi piłkarze mają świadomość, że nie był to ich dzień i jedno dobrego spotkanie z Sobkiem Kraków nie oddaje pełnych możliwości drużyny. Jednak prawdziwą drużynę poznaję się w momentach, gdzie nie idzie, gdzie się nie układa i podobnie było w Sobotę. Nie szło a się udało. W kronikach historii klubu i miasta dokładamy Wicemistrzostwo Małopolski i awans do dalszych gier.

Wyniki:

4. Krakus Nowa Huta  5  7  12:12

5. MKS Fablok Chrzanów  5  3  7:15

6. MaxFarbex Busko-Zdrój  5  3  6:19

- Nie zagraliśmy dobrego turnieju i do ostatniego meczu musieliśmy drżeć o awans. Miałem lekkiego stresa wykonując karne, ale udało się trafić choć nie czuję się w tym jakimś specjalistą - powiedział Konrad Kalinowski z MKS-u, który otrzymał także nagrodę MVP turnieju.

Tabela Mistrzostw Małopolski:

1. Okocimski Brzesko  4  12  17:3

2. MKS Trzebinia  4  7  12:8

3. UKS Sobek Kraków  4  6  13:13

4. Krakus Nowa Huta  4  4  6:10

5. MKS Fablok Chrzanów  4  0  2:15

Król strzelców: Kacper Curuś (Okocimski)

MVP: Konrad Kalinowski (MKS Trzebinia)

Najlepszy bramkarz: Szymon Wolak (UKS Sobek)

- Spodziewaliśmy się lepszego wyniku, ale można powiedzieć, że plan jest wykonany. Mam nadzieję, że w drugim etapie gdzie zmierzymy się z rywalami z województwa podkarpackiego nasza gra będzie już lepsza i uda się awansować do finałów - ocenił trener MKS Trzebinia Kacper Ślusarek.

Najlepsi gracze w drużynach:

Sobek Kraków: Kacper Górczak

Maxfarbex Busko-Żdrój: Wiktor Biały

Fablok Chrzanów: Dawid Kumala

Krakus Nowa Huta: Michał Gocal

Okocimski Brzesko: Kacper Ciuruś

MKS Trzebinia: Igor Krzywda

MKS: Pałka Michał, Kozłowski Mikołaj - Pucia Maciej, Hano Michał, Kalinowski Konrad, Krzywda Igor, Małocha Antoni, Wojas Mateusz, Garlacz Jan, Wójcik Kamil, Bieniek Jakub, Głuch Oskar, Bohonos Kamil, Duleba Hubert. Trener: Ślusarek Kacper

Przełom -> https://przelom.pl/24673-kalinowski-pokonal-bramkarza-i-stres.html

Galeria -> https://photos.google.com/share/AF1QipOOJ1Cnhy2reAfGf54wu9XAGAfhrHF1jXoRTJZ6jCHOrRcuOkpdsvnsGcy82nwcgw?key=ZF9GeGtWeWJhQkVDd2xfakxMdjZHRmVIWHZGRVZn

...