MKS Trzebinia - Górnik Wieliczka 5:0 (3:0)

Bramki: 14', 52' Kowalik, 28' Kalinowski, 38' Pająk J., 82' Sermak

Żółte kartki: Kalinowski, Kowalik

Widzów: 276

MKS: Wróbel - Martyniak, Górka, Sawczuk, Marszałek, Kurek (66' Cząstka), Kalinowski (80' Skrzypek), Sermak (84' Zybiński), Jarosz (75' Szczurek), Kowalik, Pająk J. (46' Sochacki)

Górnik:

W Środowe popołudnie przy Kościuszki rozegrane zostało spotkanie 2 kolejki, gdzie nasz MKS gościł zespół Górnika Wieliczka.

Po porażce w Piaskach Wielkich, po bardzo niskiej frekwencji na meczach w trzeciej lidze wielu malkontentów martwiło się co z tym MKS-em będzie.

A było tak: wysokie zwycięstwo z kandydatem do awansu (?) 5:0 oraz ponad dwa razy więcej osób niż na meczach końcowych w 3 lidze, liczba widzów podana jest z 60 minuty, gdzie nasz wysłannik pofatygował się na dokładne liczenie. Wszyscy w klubie twardo stąpają po ziemi i nie popadają w hura optymizm. Praca jaką wykonano musi przynieść owoce, doskonale wiemy, że na to potrzeba czasu.

Jak będzie ? Tego nie wiemy, ale podnosimy ręce i działamy by na stadion przychodzili kibice, wychowankowie, rodzice z dziećmi, znajomi ! To miejsce ma być jak drugi dom i do tego będziemy dążyć.

Spotkanie w 14 minucie otworzył Kowalik po dokładnym podaniu od Kurka. W 28 minucie mieliśmy już 2:0 gdzie kapitan Kalinowski umieścił piłkę w bramce po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Kowalika. W 38 minucie uderzał Kowalik po podaniu Jarosza, ale bramkarz odbił piłkę przed siebie, do piłki dopadł Jakub Pająk i było 3:0. Zaraz po przerwie w 52 minucie najlepiej dysponowany tego dnia Kowalik wpadł w pole karne, minął bramkarza i ulokował piłkę w bramce. W 82 minucie swoją pierwszą bramkę w barwach MKS zdobył Paweł Sermak, którego obsłużył debiutujący Szczurek.

W Sobotę o godz. 11.00 gościmy przy Kościuszki, beniaminka z Jawiszowic. W bramce przyjezdnych zobaczymy Kacpra Szymale.