Z tej mąki będzie chleb... ? Będzie !

• autor: RedakcjaMKS, 2018-07-14 19:25

Sparing - Boisko Piłkarz Podłęże - 14.07.18 (Sobota) - Godz. 11.00 - Grano 3 x 40'

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - MKS Trzebinia 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Bramki: 98' (s) Wróbel - 42' testowany 2, 96' testowany 1

MKS: Pająk K. (60' Wróbel) - testowany 1, Sawczuk, Górka, Jarosz, Kurek, Kalinowski, testowany 2, Sochacki, Cząstka, Kowalik oraz Martyniak, Skrzypek, Łubik, Zybiński, Celiński, testowany 3

Pierwszy sparing nasz zespół rozegrał z beniaminkiem i rywalem ligowym - Węgrzcanką Węgrzce Wielkie. Na boisku Piłkarza Podlęże w Gminie Niepołomice, rozgrywane było dzisiejsze spotkanie, trener Mariusz Wójcik i trener rywali Robert Nowak ustalili, że spotkanie potrwa 120 minut (3 x 40). Boisko płatało figla, ale po tygodniowych przygotowaniach do ligi obu zespołom nie o wynik chodziło.

Nasz zespół zaprezentował się przyzwoicie i każdego z graczy trzeba pochwalić za zaangażowanie. Doskonałe okazje do strzelenia bramek mieli Cząstka (trzykrotnie, dwa razy mylił się po strzałach głową), Jarosz (głową po rzucie rożnym), Sochacki i Kowalik strzały tuż obok słupka. Powalony też ewidentnie w polu karnym został Sochacki, ale gwizdek milczał.

Pierwsza bramka to idealne podanie prostopadłe Kowalika do testowanego zawodnika ze środka pomocy, który po przyjęciu piłki minął bramkarza i umieścił piłkę w bramce. Druga bramka to uruchomienie przez Sochackiego testowanego na lewej stronie pomocnika, który dokładnym podaniem obsłużył testowanego gracza z prawej strony, a ten dopełnił formalności pakując piłkę do siatki.

Bramkę straciliśmy po kuriozalnym błędzie Tomasza Wróbla. Rywal przez 120 minut dwa razy zagroził naszej bramce.

W barwach "żółto-czarnych" nie zagrają, wcześniej przymierzani do pozostania w klubie - Bartłomiej Chlebda (wrócił do Pcimianki), Krzysztof Michalec (Jutrzenka Giebułtów), Mateusz Majcherczyk. Do zespołu nie dołączy też awizowany wcześniej Klemens Drobniak, który po poniedziałkowym treningu się nie pokazał.

...

LKS JawiszowiceMKS Trzebinia
LKS Jawiszowice   MKS Trzebinia
2019-03-30, 11:00:00