MKS Trzebinia - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sport.pl

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 1413, wczoraj: 980
ogółem: 2 569 588

statystyki szczegółowe

Aktualności

Krajobraz po spadku z III ligi...

  • autor: RedakcjaMKS, 2018-06-19 15:33

W MKS Trzebinia powoli starają się odnaleźć w nowej piłkarskiej rzeczywistości, czyli po spadku z grupy południowo-wschodniej III ligi piłkarskiej. Nowy zarząd, z prezesem Jackiem Pająkiem na czele, chce szybko ogarnąć sprawy kadrowe, zanim zawodnicy rozjadą się na urlopy. Po powrocie z nich trzeba zacząć przygotowania na rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

Podstawowe pytanie dotyczy także przyszłości trenera Mariusza Wójcika, pod wodzą którego zespół opuścił szeregi trzecioligowców. Poprowadził trzebinian w dziewięciu meczach, odnosząc dwa zwycięstwa, notując jeden remis i doznając sześciu porażek. Zwykle uchodził za szkoleniowca ze szczęśliwą ręka, ale w tak krótkim okresie, w jakim przyszło mu pracować, nie był w stanie narobić zaległości z okresu zimowego. 

Wójcik jest gotowy zostać, ale pod pewnymi warunkami. - Przede wszystkim moja decyzja jest uzależniona od sytuacji personalnej drużyny – wyjawia Mariusz Wójcik. - Musi zostać trzon zespołu, który występował na trzecioligowych boiskach. Mam wytypowanych 11 nazwisk, które zostały zaakceptowane przez prezesa. Teraz zawodnicy mają czas na określenie swojej przyszłości, do najbliższego piątku. Letnia przerwa jest gorącym okresem nie tylko dla piłkarzy, ale także i trenerów. 
Wójcik wie, że w razie pozostania w Trzebini będzie współpracował z Maciejem Budką, który będzie nie tylko jego asystentem, ale także trenerem bramkarzy. Sztab szkoleniowy jest zatem dobrany idealnie. Teraz trzeba tylko zaczekać na decyzje piłkarzy. 

Mariusza Wójcika do pozostania w Trzebini przekonuje wizja budowy nowego zespołu. Klub zaproponował mu pracę na najbliższe dwa lata. W takim czasie trener może zbudować swój zespół i przekazać mu swój pomysł na grę. - Przede wszystkim chciałbym wreszcie sam przygotować sobie drużynę do walki, a nie brać schedę po kimś – podkreśla trener trzebinian. - Przed rokiem, na początku zimy, objąłem młody zespół Górnika Libiąż, który po jesieni był przez wszystkich skazany na spadek z okręgówki. Jednak chłopcy pokazali, że można wyjść obronną ręką z najtrudniejszych opresji. Ubiegłoroczny wynik uzyskany z libiążanami cenię sobie najwyżej w trenerskiej przygodzie. To pokazuje, że nie boję się pracy z młodzieżą. Przeciwnie. Pod warunkiem, że młodzi zawodnicy są otwarci na współpracę. 

Zgodnie z wizją nowego zarządu, trzebinianie nie będą po roku na siłę walczyli o powrót w szeregi trzecioligowców. - Nie chcemy budować „zamków na pisaku” – podkreśla Wójcik. - Priorytetem jest zespół oparty na wychowankach trzebińskiego klubu oraz innych młodych, zdolnych zawodnikach, z najbliższej okolicy z drużyn z powiatu chrzanowskiego. Chcemy, żeby Trzebinia nadal pozostała wizytówką piłkarską chrzanowskiej ziemi. Może w nieco innych realiach. 
Trener Wójcik nie chce już wracać do przeszłości, rozdrapując rany towarzyszące degradacji Trzebini. Zabrakło trochę zdrowia zawodnikom i sportowego szczęścia. Teraz trzeba się skupić tylko na przyszłości. - W czwartej lidze wcale nie będzie nam łatwiej – uważa trzebiński szkoleniowiec. - Trzeba mieć świadomość tego, że na spadkowicza każdy zespół będzie się sprężał podwójnie, żeby nam coś udowodnić. To dlatego trzeba latem zabrać się do solidnego treningu. Jak powiedziałem, nie boję się pracy z młodzieżą, ale zespół będę prowadził na swoich zasadach. Chłopcy muszą się poddać pewnemu reżimowi treningowemu. Kto tego nie zrozumie, nie będzie miał miejsca w drużynie.

 

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/pilka-nozna-w-trzebini-krajobraz-po-spadku-z-iii-ligi,4694233,art,t,id,tm.html

  •  

...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [50]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

MKS TrzebiniaOrzeł Piaski Wielkie
MKS Trzebinia   Orzeł Piaski Wielkie
2019-03-16, 17:00:00

ul. Kościuszki 33, Trzebinia

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Kalendarium

21

01-2019

pon.

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

Ostatnie spotkanie

Pcimianka PcimMKS Trzebinia
Pcimianka Pcim 1:0 MKS Trzebinia
2018-11-11, 13:00:00
Pcim
     

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16
Clepardia Kraków - Kaszowianka Kaszów
Beskid Andrychów - Słomniczanka Słomniki
Jutrzenka Giebułtów - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
Orzeł Ryczów - Dalin Myślenice
Wiślanka Grabie - Unia Oświęcim
Górnik Wieliczka - Pcimianka Pcim
MKS Trzebinia - Orzeł Piaski Wielkie
LKS Jawiszowice - KS Olkusz

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Clepardia Kraków 2:3 LKS Jawiszowice
Jutrzenka Giebułtów 3:2 Słomniczanka Słomniki
KS Olkusz 3:0 Orzeł Piaski Wielkie
Górnik Wieliczka 4:2 Unia Oświęcim
Wiślanka Grabie 3:3 Dalin Myślenice
Beskid Andrychów 2:0 Kaszowianka Kaszów
Orzeł Ryczów 1:1 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
Pcimianka Pcim 1:0 MKS Trzebinia

Wyszukiwarka