MKS Trzebinia - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sport.pl

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 569, wczoraj: 1321
ogółem: 2 666 928

statystyki szczegółowe

Aktualności

Krajobraz po spadku z III ligi...

  • autor: RedakcjaMKS, 2018-06-19 15:33

W MKS Trzebinia powoli starają się odnaleźć w nowej piłkarskiej rzeczywistości, czyli po spadku z grupy południowo-wschodniej III ligi piłkarskiej. Nowy zarząd, z prezesem Jackiem Pająkiem na czele, chce szybko ogarnąć sprawy kadrowe, zanim zawodnicy rozjadą się na urlopy. Po powrocie z nich trzeba zacząć przygotowania na rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

Podstawowe pytanie dotyczy także przyszłości trenera Mariusza Wójcika, pod wodzą którego zespół opuścił szeregi trzecioligowców. Poprowadził trzebinian w dziewięciu meczach, odnosząc dwa zwycięstwa, notując jeden remis i doznając sześciu porażek. Zwykle uchodził za szkoleniowca ze szczęśliwą ręka, ale w tak krótkim okresie, w jakim przyszło mu pracować, nie był w stanie narobić zaległości z okresu zimowego. 

Wójcik jest gotowy zostać, ale pod pewnymi warunkami. - Przede wszystkim moja decyzja jest uzależniona od sytuacji personalnej drużyny – wyjawia Mariusz Wójcik. - Musi zostać trzon zespołu, który występował na trzecioligowych boiskach. Mam wytypowanych 11 nazwisk, które zostały zaakceptowane przez prezesa. Teraz zawodnicy mają czas na określenie swojej przyszłości, do najbliższego piątku. Letnia przerwa jest gorącym okresem nie tylko dla piłkarzy, ale także i trenerów. 
Wójcik wie, że w razie pozostania w Trzebini będzie współpracował z Maciejem Budką, który będzie nie tylko jego asystentem, ale także trenerem bramkarzy. Sztab szkoleniowy jest zatem dobrany idealnie. Teraz trzeba tylko zaczekać na decyzje piłkarzy. 

Mariusza Wójcika do pozostania w Trzebini przekonuje wizja budowy nowego zespołu. Klub zaproponował mu pracę na najbliższe dwa lata. W takim czasie trener może zbudować swój zespół i przekazać mu swój pomysł na grę. - Przede wszystkim chciałbym wreszcie sam przygotować sobie drużynę do walki, a nie brać schedę po kimś – podkreśla trener trzebinian. - Przed rokiem, na początku zimy, objąłem młody zespół Górnika Libiąż, który po jesieni był przez wszystkich skazany na spadek z okręgówki. Jednak chłopcy pokazali, że można wyjść obronną ręką z najtrudniejszych opresji. Ubiegłoroczny wynik uzyskany z libiążanami cenię sobie najwyżej w trenerskiej przygodzie. To pokazuje, że nie boję się pracy z młodzieżą. Przeciwnie. Pod warunkiem, że młodzi zawodnicy są otwarci na współpracę. 

Zgodnie z wizją nowego zarządu, trzebinianie nie będą po roku na siłę walczyli o powrót w szeregi trzecioligowców. - Nie chcemy budować „zamków na pisaku” – podkreśla Wójcik. - Priorytetem jest zespół oparty na wychowankach trzebińskiego klubu oraz innych młodych, zdolnych zawodnikach, z najbliższej okolicy z drużyn z powiatu chrzanowskiego. Chcemy, żeby Trzebinia nadal pozostała wizytówką piłkarską chrzanowskiej ziemi. Może w nieco innych realiach. 
Trener Wójcik nie chce już wracać do przeszłości, rozdrapując rany towarzyszące degradacji Trzebini. Zabrakło trochę zdrowia zawodnikom i sportowego szczęścia. Teraz trzeba się skupić tylko na przyszłości. - W czwartej lidze wcale nie będzie nam łatwiej – uważa trzebiński szkoleniowiec. - Trzeba mieć świadomość tego, że na spadkowicza każdy zespół będzie się sprężał podwójnie, żeby nam coś udowodnić. To dlatego trzeba latem zabrać się do solidnego treningu. Jak powiedziałem, nie boję się pracy z młodzieżą, ale zespół będę prowadził na swoich zasadach. Chłopcy muszą się poddać pewnemu reżimowi treningowemu. Kto tego nie zrozumie, nie będzie miał miejsca w drużynie.

 

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/pilka-nozna-w-trzebini-krajobraz-po-spadku-z-iii-ligi,4694233,art,t,id,tm.html

  •  

...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [71]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

MKS TrzebiniaSłomniczanka Słomniki
MKS Trzebinia   Słomniczanka Słomniki
2019-04-27, 17:00:00

ul. Kościuszki 33, Trzebinia

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Kalendarium

25

04-2019

czwartek

26

04-2019

piątek

27

04-2019

sobota

Liga Orlików PPN Chrzanów - Orlik Młoszowa: 8.30 MKS Trzebinia - Ruch Młoszowa, 10.45 MKS Trzebinia - Triumf Alwernia, 11.30 MKS Trzebinia - Górnik Libiąż I

II Liga Małopolska Trampkarzy: 10.00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - MKS Trzebinia

IV Liga Małopolska (Zachód): 17.00 MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki

28

04-2019

niedziela

I Liga Małopolska Zachodnia Młodzików: 10.00 MKS Trzebinia - LKS Przecieszyn

Liga Żaków PPN Chrzanów - Orlik Chrzanów: 11.30 MKS Trzebinia - Fablok Chrzanów II, 12.15 MKS Trzebinia - LKS Żarki

I Liga Małopolska Zachodnia Juniorów Starszych: 16.30 Górnik Brzeszcze - MKS Trzebinia

29

04-2019

pon.

30

04-2019

wtorek

01

05-2019

środa

Ostatnie spotkanie

Orzeł RyczówMKS Trzebinia
Orzeł Ryczów 0:2 MKS Trzebinia
2019-04-18, 17:30:00
ul. Stadionowa 23, Ryczów
     

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 22
MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki
Kaszowianka Kaszów - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
Clepardia Kraków - Górnik Wieliczka
Orzeł Piaski Wielkie - Unia Oświęcim
Jutrzenka Giebułtów - Orzeł Ryczów
Beskid Andrychów - Wiślanka Grabie
KS Olkusz - Pcimianka Pcim
LKS Jawiszowice - Dalin Myślenice

Wyniki

Ostatnia kolejka 21
Dalin Myślenice Orzeł Piaski Wielkie
Wiślanka Grabie Jutrzenka Giebułtów
Pcimianka Pcim Clepardia Kraków
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie LKS Jawiszowice
Górnik Wieliczka Beskid Andrychów
Unia Oświęcim KS Olkusz
Słomniczanka Słomniki Kaszowianka Kaszów
Orzeł Ryczów 0:2 MKS Trzebinia

Wyszukiwarka