MKS wygrywa w Krośnie !

• autor: RedakcjaMKS, 2018-05-05 22:01

III Liga Gr. IV - 27 Kolejka - 05.05.2018 (Sobota) - Godz. 17.00

Karpaty Krosno - MKS Trzebinia 1:3 (0:2)

Bramki: 52' Buszta - 13', 85' Kowalik, 29' Sawczuk

Sędziował: Myszka Mariusz (Stalowa Wola)

Żółte kartki: Krzysztoń - Sawczuk, Górka, Majcherczyk, Chlebda

Widzów: 300

Karpaty: Krawczyk - Stasz, Pedowski, Kołodziej (46' Kolbusz), Botwiniuk, Kuliga (72' Stec), Sajdak (60' Fundakowski), Mordec (60' Krzysztoń), Białasik, Buszta, Cempa

MKS: Wróbel - Stokłosa, Ochman, Michalec, Sawczuk (60' Jarosz), Kowalik (90' Rogóż), Górka, Majcherczyk, Świętek (83' Chlebda), Porębski (68' Sochacki), Stanek (75' Kłusek)

Od początku to gospodarze starali się narzucić swój styl gry. Nie potrafili jednak przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną trzebińską obronę.

Goście nastawieni na kontrę czekali na swoją szansę. Wreszcie otrzymał ją Michał Kowalik, który – po przejęciu piłki – poradził sobie z Michałem Staszem i miał już przed sobą tylko bramkarza. Trzebiński pomocnik wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

Później kapitalnym uderzeniem z ponad 30 metrów popisał się Paweł Sawczuk. Piłka, zanim wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka.

Po zmianie stron, strzałem z półwoleja popisał się Adrian Buszta i gospodarze uwierzyli, że tego dnia jeszcze nie wszystko zostało stracone. Przeczucie ich nie myliło. Chwilę później bez opieki pozostawiony został Michał Stasz. Jednak jego dwa uderzenia z 7 metrów obronił Tomasz Wróbel. Poprawkę nogami leżąc już na murawie.

Wynik spotkania ustalił Kowalik, wykorzystując błąd Dawida Pedowskiego.

- Nam udało się strzelić jednego gola na kilka okazji natomiast trzebinianom wchodziło niemal wszystko. Takie są uroki futbolu. Ciężko się goni wynik, tracąc dwie bramki przed przerwą, ale chłopcy podjęli walkę i za to należą im się słowa uznania. Gdyby udało nam się wyrównać, pewnie to spotkanie mogłoby się potoczyć inaczej. Jak nie strzeliliśmy gola, to go straciliśmy. Taki błąd, jaki kosztował nas utratę trzeciego gola, na tym poziomie nie powinien się zdarzyć – Dariusz Jęczkowski (trener Karpat)

- Realizacja pomysłu na grę i umiejętności zawodników skutkowały tym, że wygraliśmy mecz o bardzo dużym ciężarze gatunkowym. Mówiłem chłopakom, żeby nie podchodzili do meczu pod presją, ale jak do każdego normalnego spotkania. Kluczowym momentem była interwencja naszego bramkarza, który obronił strzał rywala z bliskiej odległości. Na duchu podnosi mnie to, że zespół daje z siebie wszystko. Zdobyliśmy bezcenne punkty w perspektywie dalszej walki o utrzymanie. Efektywność i skuteczność były tego dnia naszym atutem. - Mariusz Wójcik (Trener MKS)

- Wynik jest całkowicie zasłużony. Najważniejsze, że w tak arcyważnym spotkaniu zdobyliśmy trzy punkty. Cała drużyna zaprezentowała dużą ambicję i waleczność. Widać już pierwsze efekty pracy trenera Mariusza Wójcika - Jacek Augustynek (Prezes MKS)

Przełom -> http://przelom.pl/22672-koniec-zlej-passy-mks-trzebinia-wygrywa-pierwszy-raz-w-tym-roku.html