Bramki: 17' Stanek - 90' Gieraga, 90+7' Kozban

Sędziował: Bińkowski Albert (Skarżysko-Kamienna)

Żólte kartki: Wróbel - Michota, Dzięgielewski

Widzów: 500

MKS: Wróbel - Stokłosa (77' Michalec), Ochman, Górka, Jagła (65' Sawczuk), Kowalik (75' Sochacki), Kalinowski, Majcherczyk, Świętek (79' Rogóż), Porębski (90' Jarosz), Stanek

Motor: Socha - Michota, Tadrowski, Gieraga, Słotwiński, Majkowski (46' Dzięgielewski), Kamiński (78' Buczek), Tymosiak (63' Zgarda), Oziemczuk (63' Kozban), Kaczmarek, Nowak

Nie udał się debiut Mariuszowi Wójcikowi w roli szkoleniowca MKS Trzebinia, który przegrał na własnym boisku z Motorem Lublin, jednym z faworytów grupy południowo-wschodniej III ligi piłkarskiej. Jednak pokonanym należy się szacunek.

•

Wydawało się, że jak Mateusz Stanek wygrał pojedynek z Pawłem Sochą, miejscowi natchnieni wiarą we własne możliwości pójdą za ciosem i wygrają swój pierwszy wiosenny mecz. Trzebinianie starali się pójść za ciosem, ale - po potężnym uderzeniu Michała Kowalika - poprawka Mateusza Stanka trafiła w bramkarza.

Goście także mieli swoje okazje bramkowe. Brakło im szczęścia, bo Kamil Majkowski trafił w poprzeczkę. Jednak skromna zaliczka miejscowych była dla nich kapitałem na drugą połowę, pozwalając im grać z kontry.

Właśnie po zmianie stron doskonałe okazje
 po kontrach mieli Michał Kowalik i Przemysław Porębski. Swoje szanse zmarnowali także Łukasz Sochacki i Mateusz Majcherczyk.

Końcówka należała jednak do gości. Po podaniu Dawida Dzięgielewskiego na 7 metrze bez opieki znalazł się Artur Gieraga i szansy nie zmarnował. Później zagranie z prawej strony Pawła Kaczmarka przedłużył Gieraga, a wprowadzony w drugiej części na boisko Dymytro Kozban postawił pieczęć na wygranej lublinian.

- Można powiedzieć, że „prawie” wygraliśmy mecz, choć do 90 minuty prowadziliśmy 1:0. „Prawie” jednak robi wielką różnicę, bo pojedynek trwa dopóty, dopóki sędzia go nie zakończy. Oczywiście niecodziennie spotkanie zostaje przedłużone o ponad siedem minut – zwrócił uwagę trener MKS Mariusz Wójcik. - Z pewnością porażka poniesiona w takich okolicznościach boli, bo z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na porażkę. Futbol nie jest sprawiedliwy, co wiadomo nie od dzisiaj. Owszem w końcówce popełniliśmy błędy, ale wynikały ze zmęczenia.
 Chłopcy zostawili na boisku serce. Jednak właśnie na wielkim zaangażowaniu w grę opieram swój optymizm przed kolejnymi meczami. Powtórzę raz jeszcze, że dla mnie nie istnieje słowo „spadek”.