Koniec Ligi Futsalu - MKS Krisbud i MKS JM z Pucharem Ligi !

• autor: RedakcjaMKS, 2018-03-11 14:27

W niedzielę 4 marca zakończono futsalowe rozgrywki w Chrzanowie w sezonie 2017/2018. Puchar Ligi w Magic Sport Młodej Lidze Futsalu wygrał zespół MKS Trzebinia JM, który pokonał 5:4 Magic Sport. Puchar Ligi u seniorów padł łupem Krisbudu, który okazał się najlepszy w grupie finałowej walczącej o miejsca 1-3. Puchar Ligi jest tradycyjnym turniejem kończącym sezon.

W bezpośrednim meczu o Puchar Ligi MSMLF lepszy okazał się jednak MKS Trzebinia JM, który dzięki skutecznym kontrom wygrał 5-4. Pozytywną niespodziankę w gronie seniorów sprawiło Domove, które do końca walczyło o triumf. Po pokonaniu Wygiełzowa i remisie z Krisbudem zespół w finałowej grupie miał cztery punkty. W ostatnim meczy Krisbud pewnie pokonał jednak Wygiełzów i okazał się lepszy od Domove w strzelonych bramkach dzięki czemu wicemistrz ligi zdobył Puchar Ligi.

Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na uroczystość wręczenia nagród. Przedstawiciele partnerów i sponsorów rozgrywek licznymi nagrodami uhonorowali uczestników MSMLF i MSLF za sezon 2017/2018.

Mecz pokazowy:

Kolorowi – Żółci 2:8 ; Bramki: Bloch, Sabuda – Kalinowski x2, Tajs x2, Piskorz, Przewoźnik, Stachowski, Stach

Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na uroczystość wręczenia nagród, które wręczali: Prezes SChLF Jakub Zieliński, wiceprezes PPN Chrzanów Leon Kozioł, radny gminy Chrzanów Miłosz Kocot, Aleksander Wierzba reprezentujący Firmę Cateringową Megalo oraz GSU Ubezpieczenia, Joanna Fijołek z NZOZ Medex oraz Michał Lasoń ze Słodkiego Stołu. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale za pomoc z organizacji rozgrywek w sezonie 2017/2018.

Jakub Zieliński dodatkowo odebrał podziękowanie od zawodników i kibiców za wiele lat działalności w Stowarzyszeniu Chrzanowska Liga Futsalu, które po tym sezonie zakończyło działalność.

Zanim wręczono nagrody uczestnikom, zebrani minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego pracownika hali sportowej oraz działacza KS Orły Jarosława Kurczaba, który zmarł w miniony wtorek.

Drużyny z miejsc 4-8 w MSMLF i z miejsc 4-13 w MSLF otrzymały pamiątkowe statuetki oraz piłkę do futsalu. Zespoły, które zajęły miejsca na podium dostały okazałe puchary, medale oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego. Dodatkowo do Wygiełzowa powędrował Puchar Przechodni ufundowany przez Posła RP Marka Sowę.

Puchary Ligi ufundowane przez Firmę Cateringową Megalo odebrali kapitanowie MKS Trzebinia JM - Szymon Bugdalski oraz Krisbud Trzebinia - Jakub Pająk.

Przyznano także liczne nagrody indywidualne.

MSMLF:

MVP: Dawid Motyczko (Magic Sport)

Król strzelców: Dawid Motyczko (Magic Sport)

Najlepszy bramkarz: Kacper Burzej (Magic Sport)

MSLF:

MVP: Paweł Piskorz (Krisbud Trzebinia)

Król strzelców: Dawid Sabuda (Fablok Chrzanów)

Najlepszy bramkarz: Marcin Górkowski (Protector)

Najlepsza piątka sezonu MSMLF: Kacper Burzej (Magic Sport), Dawid Motyczko (Magic Sport), Piotr Ślósarz (Magic Sport), Kacper Wnuk (MKS Trzebinia JM), Arkadiusz Tajs (MKS Trzebinia JM), Karol Piechota (Gucci Gang)

Najlepsza piątka sezonu MSLF: Marcin Górkowski (Protector), Paweł Piskorz (Krisbud Trzebinia), Michał Kowalik (Krisbud Trzebinia), Tomasz Bieda (Wygiełzów), Łukasz Wierzba (Megalo)

Wyróżnieni zawodnicy w poszczególnych zespołach:

MSMLF: Oskar Chechelski (Magic Sport), Kamil Stachowski (MKS Trzebinia JM), Olaf Przewoźnik (Gucci Gang), Adam Filipski (MKS Fablok Chrzanów 2003), Konrad Kalinowski (MKS Trzebinia 2004 I), Hubert Armatys (Łazarskie Miami), Dawid Patryarcha (Golden Five), Kacper Strycharski (MKS Trzebinia 2004 II)