PP: Sensacyjna porażka w finale

• autor: RedakcjaMKS, 2018-03-03 23:26

Finał Pucharu Polski Małopolski Zachodniej - Chełmek - 03.03.2018 (Sobota) - Godz. 9.00

MKS Trzebinia - Soła Oświęcim 1:2 (1:0)

Bramki: 19' Kowalik - 54' Fortuna, 61' Pańkowski

MKS: Wróbel - Chlebda, Ochman, Michalec, Jagła, Kowalik, Górka (73' Kłusek), Majcherczyk, Świętek (55' Rogóż), Porębski (62' Stokłosa), Sołtys

Soła: Mioduszewski - Szcząber, Chlebowski, Pańkowski, Ptak, Rogala, Fortuna, Tracz, Gaudyn (90+2' Wandas), Duda (90+3' Ochman), Stankiewicz (29' Ceglarz)

W sobotni ranek, przy kilkunastostopniowym mrozie na sztucznym boisku w Chełmku, trzecioligowcy starli się w finale Pucharu Polski zachodniej Małopolski. Trofeum zdobyła skazana na wysoką porażkę Soła Oświęcim, która dzisiaj awansowała do półfinału wojewódzkiego.

Przed spotkaniem odbyła się minuta ciszy za Ś.p. Adama Adamczyka - Burmistrza Trzebini.

•

- Na pewno zagraliśmy słabszy mecz. Nie zagraliśmy tego, co we wcześniejszych sparingach. Chłopcy na boisku robili coś odwrotnego od założeń taktycznych. Wszyscy zaprezentowali się poniżej oczekiwań. Czy wynikało to z godziny rozegrania tego spotkania, nie wiem. Ostrzegałem, że zawodnicy Soły będą chcieli się pokazać. Przewidywałem, że to będzie ciężki mecz, choć niektórzy twierdzili, iż będzie łatwo, lekko i przyjemnie. Pierwszą połowę zaczęliśmy bardzo dobrze. Mieliśmy sytuacje ma podwyższenie wyniku. Wówczas wszystko ułożyłoby się inaczej. Faul na Sołtysie był ewidentny i należał nam się rzut karny. Mówiłem w przerwie, że rywale rzucą się w drugiej połowie do ataku. Zawodnicy Soły zagrali na dwieście procent. Zostawili na boisku mnóstwo zdrowia. Jest to dla nas nauczka, jak należy podchodzić do meczu - Jerzy Kowalik (trener MKS)

- Fajnie jest po siedmiu tygodniach pracy „coś podnieść”, ale Puchar Polski nie jest celem naszej pracy. Chłopcy w każdym meczu ligowym będą musieli potwierdzać swoją wartość, jeśli chcą coś osiągnąć w dorosłej piłce - Tomasz Świderski (trener Soły)

- Takie zwycięstwo odniesione na boisku zmotywuje nasz zespół do walki w lidze – Dominik Gaudyn (kapitan Soły)