MKS - Unia 0:0

• autor: RedakcjaMKS, 2018-02-11 14:33

Sparing - Chełmek - 10.02.17 (Sobota) - Godz. 13.00

MKS Trzebinia - Unia Oświęcim 0:0

MKS: Szymala - Chlebda, Cichy, Michalec, Jagła, Kowalik, Górka, Majcherczyk, Świętek, Porębski, Sołtys oraz Wróbel, Sawczuk, Stokłosa, Sochacki, Stanek, Rogóż

Unia: Stępień - Pluta, Balon, Skrzypiec, Rzeszutko, Jończyk, Pacyga, Wilczak, Ryszka, Praciak, Kaleta oraz Bajdziak, Ryś, Dudzic

MKS Trzebinia w kolejnym sprawdzianie przed wiosną w grupie południowo-wschodniej III ligi piłkarskiej zremisował z klasę niżej notowaną oświęcimską Unią.

•

Przed przerwą pojedynek był wyrównany. Dwie okazje do zdobycia gola mieli czwartoligowcy. Najpierw szczęścia zabrakło Bartoszowi Praciakowi, a potem z lewej strony w pole karne wpadła Dariusz Wilczak, lecz uderzona przez niego piłka minimalnie mięła przeciwny słupek.
Trzebinianie mogli, a nawet powinni objąć prowadzenie tuż przed przerwą, kiedy Michał Kowalik ograł już bramkarza, a strzał Kacpra Sołtysa do pustej bramki wydawał się być formalnością. Jednak w ostatniej chwili, niczym spod ziemi, na linii bramkowej odnalazł się Dawid Balon, wybijając futbolówkę na korner.

- Gdybym miał rozmiar buta „45”, pewnie coś bym trafił. Raz poszedłem na piłkę wślizgiem, ale zabrakło mi niewiele, żeby ją trafić. Na pewno odczuwaliśmy jeszcze trudy środowego meczu z Hutnikiem Kraków, liderem grupy zachodniej IV ligi, a wygranego 3:0. Teraz mierzyliśmy się z innym solidnym czwartoligowcem, na którego mocno uczulał nas trener Jerzy Kowalik. Zgodnie z jego zapowiedziami, oświęcimianie postawili nam wysokie wymagania. Może tym razem nie udało nam się zdobyć gola, ale najważniejsze, że po raz kolejny wyszliśmy w tyłach na zero. Forma i skuteczność muszą przyjść na finał Pucharu Polski w zachodniej Małopolsce, w którym zmierzymy się z innym oświęcimskim zespołem, Sołą. – Ernest Świętek (pomocnik MKS)

- W sparingach wyniki nie są może sprawą pierwszorzędną, aczkolwiek gra w tym meczu mnie cieszy. Szczególnie podejście zawodników pod względem taktycznym. Trzebinia górowała nad nami od początku warunkami fizycznymi. To drużyna bardzo wysoka. Było kilka strzałów z obu stron, które mogły się podobać. Oba zespoły zaprezentowały ciekawy futbol. Rezultat jest jak najbardziej sprawiedliwy. Nie ma u nas jakiejś presji związanej z awansem, aczkolwiek jest na to szansa. Wszystko pokażą pierwsze trzy mecze: z Hutnikiem, Wieliczką i Dalinem, a więc z tymi potentatami w naszej lidze. Jeśli w tych spotkaniach nie stracimy dystansu do Hutnika, to będziemy walczyć - Jacek Dobrowolski (trener Unii)

Przełom -> http://przelom.pl/22012-trzebinianie-nie-ustrzelili-unii-nowy-pilkarz-przyjedzie-na-testy-wideo-zdjecia.html

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/3-liga-mks-trzebinia-remisuje-z-unia-oswiecim-ernest,4405358,artgal,t,id,tm.html