III Turniej Grand Prix U-18

• autor: RedakcjaMKS, 2018-01-13 08:50

Zakończyły się eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 turniejów Grand Prix w grupie 6. Już przed turniejem w Trzebini było wiadomo, że awans wywalczą Sobek i Fablok. MKS grał o honor a przede wszystkim zespół chciał sobie udowodnić, że wygrywać potrafi. I tym razem, podczas trzeciego turnieju wygrać się nie udało. 6 porażek w trzech turniejach, brak awansu już po drugim, a aspiracje były większe.

W pierwszym meczu turnieju Sobek szybko objął wysokie prowadzenie z "żółto-czarnymi", ale w drugiej połowie dał się dogonić i było 4:4. Końcówka należała jednak do Sobka, który wygrał 6:4.

Krakowianie po kilkunastu minutach przerwy zmierzyli się z Fablokiem wygrywając 3:1. Sobek dzięki sześciu punktom zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

MKS na zakończenie mierzył się natomiast w derbach z Chrzanowem. Wynik szybko otworzyli Fablokowcy, ale jeszcze w pierwszej połowie MKS się obudził i prowadzili 2:1. W jedenastej minucie wydarzyła się sytuacja, która przyćmiła wszystkie inne tego dnia. W dynamicznej akcji za polem karnym piłkę wybił bramkarz Chrzanowa, a atakujący futbolówkę Jarosz nie trafił w nią, a w nogę bramkarza Fabloku. Po chwili na hali było słychać tylko głośny krzyk i było jasne, że Dębski ma złamaną nogę. Po ok. dwudziestu minutach (karetka nie jechała z Chrzanowa, a o dziwo z Krzeszowic) zawodnik został zabrany do szpitala, gdzie czeka go operacja po złamaniu kości strzałkowej i piszczelowej. Po wznowieniu gry Fablok grał w przewadze jednego zawodnika (czerwoną kartkę za faul zobaczył Jarosz), ale przez dwie minuty nie udało mu się zdobyć gola. Dopiero trzy sekundy później straciliśmy bramkę (!) i było 2:2, Fablok ostatecznie był skuteczniejszy i wygrał 3:2.

Wyniki:

MKS Trzebinia - Sobek Kraków 4:6 (1:4)

Sobek Kraków - Fablok Chrzanów 3:1 (2:0)

MKS Trzebinia - Fablok Chrzanów 2:3 (2:1)

MKS: Woźniak Dawid - Głowacz Filip, Jarosz Grzegorz, Łubik Karol, Skrzypek Jakub, Celiński Paweł, Sochacki Łukasz, Jabłoński Adrian, Kubański Patryk. Trener: Ślusarek Kacper

Galeria -> https://photos.google.com/share/AF1QipMUWC7aig-ye29ydeo6nz-7-euSxeLfLhv_dGYXrVepbCc0-xgxCN-X80Whz6ZPFA?key=a3kzaVVzeFN4djFlTF9iVXNSLXB6WW52R1RTQU5n

...

Liga Orlików PPN Chrzanów - Orlik Młoszowa: 8.30 MKS Trzebinia - Ruch Młoszowa, 10.45 MKS Trzebinia - Triumf Alwernia, 11.30 MKS Trzebinia - Górnik Libiąż I

II Liga Małopolska Trampkarzy: 10.00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - MKS Trzebinia

IV Liga Małopolska (Zachód): 17.00 MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki

I Liga Małopolska Zachodnia Młodzików: 10.00 MKS Trzebinia - LKS Przecieszyn

Liga Żaków PPN Chrzanów - Orlik Chrzanów: 11.30 MKS Trzebinia - Fablok Chrzanów II, 12.15 MKS Trzebinia - LKS Żarki