dzisiaj: 525, wczoraj: 648
ogółem: 4 023 509

III Turniej Grand Prix U-18

• autor: RedakcjaMKS, 2018-01-13 08:50

Zakończyły się eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 turniejów Grand Prix w grupie 6. Już przed turniejem w Trzebini było wiadomo, że awans wywalczą Sobek i Fablok. MKS grał o honor a przede wszystkim zespół chciał sobie udowodnić, że wygrywać potrafi. I tym razem, podczas trzeciego turnieju wygrać się nie udało. 6 porażek w trzech turniejach, brak awansu już po drugim, a aspiracje były większe.

W pierwszym meczu turnieju Sobek szybko objął wysokie prowadzenie z "żółto-czarnymi", ale w drugiej połowie dał się dogonić i było 4:4. Końcówka należała jednak do Sobka, który wygrał 6:4.

Krakowianie po kilkunastu minutach przerwy zmierzyli się z Fablokiem wygrywając 3:1. Sobek dzięki sześciu punktom zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

MKS na zakończenie mierzył się natomiast w derbach z Chrzanowem. Wynik szybko otworzyli Fablokowcy, ale jeszcze w pierwszej połowie MKS się obudził i prowadzili 2:1. W jedenastej minucie wydarzyła się sytuacja, która przyćmiła wszystkie inne tego dnia. W dynamicznej akcji za polem karnym piłkę wybił bramkarz Chrzanowa, a atakujący futbolówkę Jarosz nie trafił w nią, a w nogę bramkarza Fabloku. Po chwili na hali było słychać tylko głośny krzyk i było jasne, że Dębski ma złamaną nogę. Po ok. dwudziestu minutach (karetka nie jechała z Chrzanowa, a o dziwo z Krzeszowic) zawodnik został zabrany do szpitala, gdzie czeka go operacja po złamaniu kości strzałkowej i piszczelowej. Po wznowieniu gry Fablok grał w przewadze jednego zawodnika (czerwoną kartkę za faul zobaczył Jarosz), ale przez dwie minuty nie udało mu się zdobyć gola. Dopiero trzy sekundy później straciliśmy bramkę (!) i było 2:2, Fablok ostatecznie był skuteczniejszy i wygrał 3:2.