II Turniej Grand Prix U-18 - MKS bez awansu

• autor: RedakcjaMKS, 2017-12-12 15:27

W Chrzanowie rozegrany został drugi turniej Grand Prix U-18, będący eliminacją do MMP U-18 w futsalu.  MKS Fablok Chrzanów, który pełnił rolę gospodarzy - wygrał oba mecze i wraz z Sobkiem Kraków zapewnił sobie tym samym awans do finałów.

W pierwszym meczu turnieju Fablok wygrał z Sobkiem. W drugim meczu turnieju Trzebinia ambitnie walczyła z Sobkiem. MKS miał przedłużony rzut karny na 4:4 - jednak Sochacki uderzył nad poprzeczką, szybki wyrzut do przodu... Sobek strzela 5 bramkę i wygrywa 5:3 i jako pierwszy zapewnia sobie awans do mistrzostw w Bielsku-Białej.

Taki sam cel mieli gospodarze. Wynik strzałem z ostrego kąta otworzył zawodnik Fabloku, ale przed przerwą to trzebinianie prowadzili 3-1 (m.in. po skutecznie wykonanych przedłużonych karnych) a powinni 4, ale na 5 sekund przed syreną Skrzypek trafił w słupek z przedłużonego rzutu karnego. Derbowy mecz - zresztą jak zawsze  - był emocjonującym spotkaniem. Na początku drugiej odsłony w 10 sekund Fablok doprowadził do remisu, a po kolejnej akcji wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie miejscowi wygrali 6:4 i wraz z Sobkiem mogą cieszyć się z awansu oraz myśleć o zajęciu pierwszego miejscu w grupie (wszystko zależy od wyników ostatniego turnieju w Trzebini).

W porównaniu do turnieju na salce w Krakowie, MKS rozegrał dobre zawody nieznacznie ustępując przeciwnikom.

Odnośnie turnieju i rywalizacji zapewniamy, że III Turniej Grand Prix w mieście Trzebinia się odbędzie ! Z pokorom przyjmujemy brak awansu w tym roku zarówno w kategorii U-20 jak i U-18. Nie wyobrażamy sobie byśmy postąpili nie fair wobec innych, a takie "ananasy" występują w innych grupach. - powiedział Kacper Ślusarek (trener MKS)

Fablok Chrzanów - Sobek Kraków 5:3 (3:0)

MKS Trzebinia - Sobek Kraków  3:5 (1:3) ; Bramki: Sochacki, Skrzypek, Łubik

MKS Trzebinia - Fablok Chrzanów 4:6 (3:1) ; Bramki: Łubik x2, Sochacki, Skrzypek