Jerzy Kowalik trenerem MKS Trzebinia !

• autor: RedakcjaMKS, 2017-11-20 16:59

Na stanowisku zastąpi Krzysztofa Szopę, który na ławce trenerskiej „żółto-czarnych" zasiadał przez ostatnie dwa miesiące. Po raz ostatni poprowadził zespół w sobotnim, zwycięskim meczu z Wisłą Sandomierz.

Trzebińscy działacze zaczęli rozmowy z Jerzym Kowalikiem po nieoczekiwanym odejściu Macieja Antkiewicza. Jednak wtedy znany i ceniony krakowski szkoleniowiec był związany z czwartoligową Pcimianką. Nie chciał zostawiać tej drużyny w trakcie rudny jesiennej. - Wtedy spisaliśmy z trenerem Kowalikiem umowę przedwstępną – wyjawia Jacek Augustynek, prezes trzebinian.

- Jerzy Kowalik ma zacząć pracę od stycznia 2018 roku. Do dogrania zostały nam jeszcze tylko pewne formalności. To doświadczony szkoleniowiec, mający osiągnięcia i bogate CV. Chce wprowadzać do kadry możliwie jak najwięcej naszych wychowanków. Realnie patrząc drużyna jest w stanie powalczyć w lidze o pierwszą dziesiątkę. W składzie zespołu nie powinno dojść do rewolucji. Nikt z zawodników nie deklarował, że chce odejść. Do zespołu może dołączyć dwóch nowych graczy. Przygotowania do rundy wiosennej MKS rozpocznie 8 stycznia. Pierwszy sparing jest planowany 20 stycznia - mówi Jacek Augustynek, prezes trzebińskiego klubu.

Jerzy Kowalik to postać doskonale znana piłkarskim kibicom. Jako zawodnik wystąpił w blisko trzystu spotkaniach na najwyższym szczeblu rozgrywek krajowych, broniąc barw Wisły Kraków, Szombierek Bytom, Górnika Wałbrzych i Hutnika Kraków. Grał również w norweskim Tromsø IL.

Jak trener pracował w przeszłości w Wiśle Kraków, jako pierwszy trener, a także asystent Wojciecha Łazarka, Franciszka Smudy i Henryka Kasperczaka. Był równie szkoleniowcem Górnika Wieliczka, Hutnika Kraków, Kmity Zabierzów, Zagłębia Sosnowiec, Polonii Warszawa, Nidy Pińczów i Kolejarza Stróże.

Od sierpnia tego roku był trenerem Pcimianki Pcim, która po rundzie jesiennej zajmuje wysokie szóste miejsce w zachodniej grupie czwartej ligi.

Przełom -> http://przelom.pl/21458-byly-trener-wisly-krakow-poprowadzi-trzebinski-mks.html

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/3-liga-jerzy-kowalik-nowym-trenerem-mks-trzebinia,4318058,art,t,id,tm.html

...

MKS TrzebiniaBrzezina Osiek