Znamy finalistów konkursu wiedzy "Małopolska Kolebką...

• autor: RedakcjaMKS, 2017-06-20 07:42
Znamy finalistów konkursu wiedzy "Małopolska Kolebką Futbolu"

Wyłonieni zostali finaliści Małopolskiego Konkursu Wiedzy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod hasłem "Małopolska kolebką futbolu". Organizatorami konkursu są Małopolski Związek Piłki Nożnej i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Eliminacje odbyły się w 15 Okręgach i Podokręgach MZPN w całym województwie, uczestniczyło w nich prawie tysiąc uczniów. Największą frekwencję miały konkursy w Limanowej, Oświęcimiu i Krakowie. Testowe pytania wcale nie były łatwe, a mimo to ci najlepsi wykazali się dużą wiedzą o piłce nożnej. Wszyscy odpowiadali na ten sam zestaw 30 pytań dotyczących historii i teraźniejszości małopolskiego, polskiego, europejskiego i światowego futbolu. Do zdobycia było maksimum 30 punktów, w przypadku tej samej zdobyczy przeprowadzano dogrywkę.

W kategorii szkół podstawowych najlepszy wynik - 25 pkt - uzyskało 4 uczniów: Karol Graff (SP im. Świętej Rodziny z Nazaretu Kraków), Konrad Kalinowski (SP 8 Trzebinia) - zawodnik Młodzików AP MKS, Michał Lasik (SP Lachowice) i Mikołaj Mikrut (SP 1 Gorlice). Drużynowe pierwszeństwo, licząc trzy najlepsze rezultaty, przypadło Krakowowi - 71 pkt.

Finał wojewódzki odbędzie się w środę, 21 czerwca 2017 roku o godz. 15:30 w Krakowie, w budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 (Os. Szkolne 18).

Prawo udziału mają 3-osobowe reprezentacje 15 Okręgów/Podokręgów MZPN, czyli 45 zawodników w kategorii szkół podstawowych i 45 zawodników w kategorii szkół gimnazjalnych. Finał rozegrany zostanie według specjalnie opracowanego scenariusza i regulaminu, a składać się będzie z części pisemnej i z części ustnej, do której zakwalifikują się po trzy najlepsze reprezentacje Okręgów/Podokręgów. Wyłonieni zostaną także najlepsi zawodnicy w kategorii indywidualnej.

Najlepsi otrzymają nagrody, a wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na mecz UEFA EURO Niemcy - Dania (21.06, stadion Cracovii, godz.20:45).

Organizatorami konkursu są Małopolski Związek Piłki Nożnej i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Patronat honorowy sprawują Polski Związek Piłki Nożnej i Małopolski Kurator Oświaty. Konkurs jest jedną z form promocji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017.

W finałach mamy jeszcze dwóch reprezentantów naszego klubu. Z Młodzików w rywalizacji Szkół Podstawowych - Michał Hano oraz gimnazjum - Borys Kołodziejski z juniorów młodszych.

Więcej -> http://sportowetempo.pl/glowna_mlodziezowy/artykul/46000_Znamy_finalistow_konkursu_wiedzy_MALOPOLSKA_KOLEBKA_FUTBOLU

MKS TrzebiniaPcimianka Pcim
MKS Trzebinia 2:1 Pcimianka Pcim