Sovia lepsza o jedną bramkę przy Kościuszki

• autor: RedakcjaMKS, 2017-04-08 23:52

III Liga Gr. IV - 23 Kolejka - 08.04.17 (Niedziela) - Godz. 13.00

MKS Trzebinia-Siersza - Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)

Bramka: 54' Dziedzic

Sędziował: Śliwa Marek (Pińczów)

Żółte kartki: Majcherczyk, Gawęcki, Kalinowski, Górka - Bieniasz, Kaliniec, Chamera

Widzów: 300

MKS: Szymala - Sawczuk (90' Górka), Kalinowski, Ochman, Jagła (63' Pająk J.), Kowalik (71' Stokłosa), Gawęcki, Majcherczyk, Mizia, Stnaek, Sochacki (58' Dudek)

Resovia: Pietryka - Barszczak, Bieniasz, Buczek (82' Świst), Domon, Dziedzic (90+5' Twardowski), Kaliniec, Pałys-Rydzik (87' Socha), Staszczak, Wiejak (76' Chamera), Żmuda

Zawodnikiem meczu był bez wątpienia Kacper Szymala. Rzadko się bowiem zdarza, by w jednym meczu golkiper obronił dwa rzuty karne. W 34' obronił strzał Buczka a następnie w minucie 89' zatrzymał Dziedzica. Ci co nie trafiali karnych, w 54' minucie stworzyli sytuację po której padła jedyna bramka w spotkaniu. Po spotkaniu trzebinianie mieli mnóstwo pretensji do arbitrów. Najwięcej o sytuację z 78. minuty, gdy po podaniu od Mariusza Stokłosy, do siatki gości trafił Marek Mizia. Sędzia uznał jednak, że zawodnik MKS był na spalonym.

- Co z tego, że obroniłem dwa karne, skoro nie ma z tego punktów. Radość jest więc żadna, tym bardziej, że gra wyglądała nieźle. Mieliśmy swoje sytuacje, ale dopiero w drugiej połowie. W pierwszej było pod tym względem kiepsko. Jak nie będziemy strzelać bramek, to nie będziemy wygrywać - Kacper Szymala (bramkarz MKS)

- Nie wiem dlaczego arbiter nie uznał tej bramki. Byłem blisko linii. Wydaje się, że takie sytuacje są kluczowe, ale nie skupiam się na poziomie sędziowania, tylko na swoich problemach - mówi Maciej Antkiewicz, trener trzebinian. Za mało szukamy strzałów. Kilka razy zawodnicy będąc w polu karnym wchodzą w drybling, zamiast podjąć decyzję o uderzeniu. Widać, że nie czują się w optymalnej formie. Nie wiem dlaczego arbiter nie uznał tej bramki. Byłem blisko linii. Wydaje się, że takie sytuacje są kluczowe, ale nie skupiam się na poziomie sędziowania, tylko na swoich problemach. - Maciej Antkiewicz (Trener MKS)

Przełom -> http://przelom.pl/20116-niecodzienny-wyczyn-bramkarza-nie-dal-punktow-trzebini.html

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/iii-liga-trzebinia-przegrywa-z-resovia-po-meczu-krok-od,4078012,artgal,t,id,tm.html