Juniorzy Starsi MKS Trzebinia-Siersza Wicemistrzem Polski...

• autor: RedakcjaMKS, 2017-02-28 16:04
Juniorzy Starsi MKS Trzebinia-Siersza Wicemistrzem Polski U-18 w Futsalu !

W tym roku Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu było gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski kategorii U-18 w Futsalu.

Chociaż byliśmy jedyną drużyną, która na co dzień nie posiada sekcji futsalowej, to okazało się, że potrafimy sobie świetnie radzić. Sukces, który osiągnęliśmy to zaangażowanie wspólne dwóch pasjonatów - p. Krzysztofa Głucha prezesa firmy Krisbud i kierownika grupy Mieczysława Ślusarka. Wraz z nimi oczywiście drużyny juniorów starszych jak i trenera Kacpra Ślusarka.

Zresztą od wielu lat po zakończeniu rundy na trawie, przez 4 miesiące gramy w turniejach halowych oraz w Chrzanowskiej Lidze Futsalu, gdzie w ten sposób wypełniamy przerwę między rundą jesienną a wiosenną. Tutaj ukłony dla Prezesa Stowarzyszenia Chrzanowskiej Ligi Futsalu - Jakuba Zielińskiego, jak i Adama Banacha za świetną organizację ligi, dopiętą na ostatni guzik z profesjonalnymi sędziami, komentarzem, otoczką i nagrodami.

W ubiegłym roku jako debiutant, również braliśmy udział w rozgrywkach MMP U-18 zajmując - 4 miejsce, gospodarzem wówczas było miasto Łęczyca i miejscowa drużyna futsalowa - Hurtap, wtedy obowiązywał rocznik 1997 i młodsi. Obecni wtedy zawodnicy z rocznika 1998 zapowiadali, już wtedy, że za rok jedziemy do Bochni. Tak też się stało, chociaż nie od razu. W eliminacjach MMP w grupie 5, w której przyszło nam rywalizować zajęliśmy dopiero 3 miejsce, ustępując GKS Futsal Tychy i GKS Ekom Futsal Nowiny. Zespół był trochę zawiedziony, ale na 4 dni przed finałami w Bochni, dostaliśmy telefon z PZPN-u, że istnieje możliwość naszego udziału, w związku z wycofaniem się drużyny Górala Tryńcza. Oczywiście wyraziliśmy chęć i zgłosiliśmy drużynę. We Wtorek (21.02.17) o godz. 12.00 departament PZPN Futsal, podjął decyzję o przyjęciu nas (nasz zespół miał najlepszy bilans z 3 miejsc ze wszystkich grup eliminacyjnych).

Dostaliśmy dziką kartę i w pełni ją wykorzystaliśmy !

Turniej w Bochni cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, a to tez dlatego, że mecze były zacięte do ostatnich sekund.

W piątek swój udział rozpoczęliśmy od starcia z Red Dragons Pniewy, prowadziliśmy dwukrotnie 1:0, 2:1, na 50 sekund do końca przegrywaliśmy jednak 2:4, ale dogoniliśmy wynik i skończyło się 4:4. W Sobotę rano podejmowaliśmy zespół Nowin (rywala z eliminacji), do przerwy prowadzenie wysokie 4:1, w drugiej połowie podwyższyliśmy na 6:1, rywal w końcówce zdobył dwie bramki i skończyło się zwycięstwem 6:3. Po południu podejmowaliśmy gospodarza a zarazem jednego z głównych faworytów do złota, zespół Bochni, postawiliśmy się i skończyło się remisem 3:3, który dał nam 1 miejsce w grupie, po tym jak przed meczem Nowiny pokonały zespół Red Dragons.

W Niedzielę rozpoczęliśmy drabinkę finałową podejmując w ćwierćfinale zespół Unisławia, który wyeliminował SChLF Chrzanów w bezpośrednim meczu. Pomściliśmy sąsiadów, pokonując przeciwników 3:1. Mecz półfinałowy długo zapadnie w historii Mistrzostw, prowadziliśmy bowiem 3:0, do końca pozostawało 5 minut i... w minutę straciliśmy 3 bramki, Sobek zaraz zdobył 4 bramkę i przegrywaliśmy, wycofaliśmy bramkarza i wyrównaliśmy na 4:4 na niespełna 1,4 sekundy do końca ! Mieliśmy zatem rzuty karne, zawodnik Sobka trafił w słupek a Kaiser strzelił i dał prowadzenie 1:0, druga seria i Lasik broni strzał przeciwnika, piłkę po naszej stronie ustawia Skrzypek i... trafia ! Sensacja ! MKS w wielkim finale mistrzostw Polski ! W finale ulegliśmy wysoko zespołowi Rekordu Bielsko-Biała 1:7, który bez wątpienia jest najlepszym ośrodkiem futsalu w Polsce.

Podczas trwania turnieju oraz po jego zakończeniu, otrzymaliśmy bardzo wiele gratulacji, pochwał, sms-ów, za które bardzo dziękujemy !

W drużynie MKS była dyscyplina oraz świetna atmosfera, którą wspólnie stworzyliśmy !

Miło było słyszeć opinie trenerów, władz futsalu, kibiców pod naszym adresem m.in. "mega sukces", "niesamowite co oni robią", "wielkie zaskoczenie", "nie do wiary", porównano nas również do drużyny reprezentacji Danii, która w roku 1992 dzięki dzikiej karcie  (wykluczono wtedy Jugosławię za prowadzenie działań wojennych w Bośni) zdobyła Mistrzostwo Europy, wygrywając w Szwecji na stadionie Geteborga w finale z Niemcami 2:0.

Grupa A - Wyniki MKS:

MKS Trzebinia-Siersza - Red Dragons Pniewy 4:4 (1:0)

Bramki: Sochacki, Kurek, Kaiser, samobójcza

MKS Trzebinia-Siersza - Futsal Nowiny 6:3 (4:1)

Bramki: Skrzypek x2, Łubik, Kaiser, Rzepa, Sochacki

MKS Trzebinia-Siersza - BSF Bochnia 3:3 (1:0)

Bramki: Łubik, Sochacki, Kaiser

Ćwierćfinał:

MKS Trzebinia-Siersza - Unisław Team 3:3 (1:1)

Bramki: Kaiser x2, Sochacki

Półfinał:

MKS Trzebinia-Siersza - Sobek Kraków 4:4 (1:0) k. 2:0