Nie udało się awansować na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski...

• autor: RedakcjaMKS, 2017-02-14 12:12
Nie udało się awansować na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski u-18 w Futsalu

III Turniej Eliminacyjny do MMP u-18 w Nowinach, musimy uznać za kompromitację organizatorów - GKS Ekom Futsal Nowiny. Pomijając fakt naszego braku awansu w obsadzie konkurencji zespołów futsalowych - GKS Futsal Tychy, Futsal Nowiny.

I Turniej - Trzebinia:

Turniej udany, zwycięstwo z Nowinami i nie szczęśliwy remis na 10 sekund przed końcem z Tychami.

II Turniej - Tychy:

Przegraliśmy w obu spotkaniach. Nasz błąd organizacyjny, rano graliśmy w Chrzanowskiej Lidze Futsalu, zeszło z nas powietrze i pewność siebie nas zgubiła.

III Turniej - Nowiny:

Zaczęliśmy od zwycięstwa z gospodarzami, następnie porażka po naszych prostych błędach, których futsalowcy nie zmarnowali i porażka 1:3 z Tychami.

Wyniki - Grand Prix III:

MKS Trzebinia-Siersza - GKS Ekom Futsal Nowiny 3:2 (1:2) ; Bramki: Kaiser x2, Sochacki

GKS Futsal Tychy - MKS Trzebinia-Siersza 3:1 (0:0) ; Bramka: Kaiser

GKS Futsal Tychy - GKS Ekom Futsal Nowiny 0:5 (0:1)

MKS: Lasik - Kaiser, Kurek, Głuch, Rzepa, Borkowski, Tajs, Łubik, Sochacki, Wierzbic, Skrzypek. Trener: Ślusarek Kacper

Ostatni mecz pomiędzy Futsal Nowiny a GKS Tychy (5:0), można nazwać futsalową układanką. Zespół GKS-u Tychy przez 22’ minuty grał bez bramkarza, czym ćwiczył grę po obwodzie (grę w przewadze) do znudzenia. Przykro było patrzeć, że w perfidny można powiedzieć sposób zespoły sobie z nas zakpiły. Na widowni panowała cisza, nikt z bramek zdobytych się nie cieszył, ale nie chodzi tu już o wynik sportowy, bo należy patrzeć na siebie i mieć pretensje tylko do siebie z braku awansu do Mistrzostw Polski.

Po zakończeniu spotkania zawodnicy udali się prosto do szatni, a my czekaliśmy, wzorem I turnieju w Trzebini i II-go w Tychach, na ceremonię zakończenia, wręczenie pucharów, statuetek, podziękowań startu czy przyjazdu do obcego miasta – niczego takiego nie było ku naszemu zdziwieniu. Trener Nowin w korytarzu przy szatniach, wręczył nam paterę uczestnictwa.

Czerwona kartka od nas dla futsalowych organizatorów z Nowin. Pytamy, gdzie zasady Fair Play ?

Czy taki Futsal mamy popularyzować w naszym mieście/regionie ?

MKS TrzebiniaOrzeł Piaski Wielkie
MKS Trzebinia   Orzeł Piaski Wielkie
2019-03-16, 17:00:00

Magic Sport Młoda Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 8.30 MKS Trzebinia JS I - Solidex Junior, 9.15 MKS Trzebinia JS II - Magic Sport, 10.45 MKS Trzebinia 2004 I - Fablok Chrzanów U-16