Powołania na pierwszą konsultację Regions Cup

• autor: RedakcjaMKS, 2016-10-18 19:17

W maju 2017 r. ruszy kolejna, jedenasta edycja UEFA Regions' Cup, której zwieńczeniem będzie turniej finałowy na przełomie czerwca i lipca 2019 r.

Rozgrywki eliminacyjne na szczeblu krajowym Małopolska rozpocznie dopiero za siedem miesięcy, niemniej już teraz ruszają przygotowania i pierwsze konsultacje pod wodzą trenerów MZPN - Krzysztofa SzopyPiotra Gizy. Ten pierwszy prowadził już reprezentację Małopolski, natomiast drugi, wychowanek krakowskiego Kabla, to były ekstraklasowy piłkarz m.in. Cracovii i Legii.

23 powołanych piłkarzy z klubów III i IV ligi spotka się w środę, 26 października o godz. 16:30, na stadionie Dalinu Myślenice. O 18:00 rozpocznie się mecz kontrolny z Dalinem, a po nim przewidziana jest kolacja.

Do Myślenic zostali zaproszeni:
Andrzej Biel (Dalin Myślenice), Tomasz Kawa (Jutrzenka Giebułtów), Grzegorz Silczuk, Mateusz Wilk (obaj Michałowianka), Daniel Mikołajczyk (Podhale Nowy Targ), Marcin Koper (br.), Konrad Kasolik, Kamil Szewczyk, Wojciech Jamróz, Przemysław Knapik (wszyscy Soła Oświęcim), Krzysztof Pająk (br.), Tomasz Sanok, Sebastian Ołownia, Marcin Kalinowski, Maciej Domurat, Mateusz Majcherczyk, Mateusz Stanek (wszyscy MKS Trzebinia/Siersza), Sebastian Zawrzykraj, Krzysztof Wrzosek, Artur Hebda, Artur Biały (wszyscy Unia Tarnów), Krystian Majerczyk (br., Watra Białka Tatrzańska), Konrad Kuliszewski (Wiślanie Jaśkowice).

Regulamin rozgrywek krajowych poznamy zapewne w kwietniu 2017 r., ale przypomnijmy, że w ostatniej edycji uczestniczyli zawodnicy, którzy:
* w dniu rozegrania przez zespół pierwszego meczu rundy eliminacyjnej mieli ukończone 18 lat, a nie ukończyli lat 40.
* nigdy nie podpisali kontraktu zawodowego z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych.
* nigdy nie brali udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi oraz zagranicznych ligach zawodowych.
* nigdy nie brali udziału w mistrzostwach UEFA (z wyjątkiem rozgrywek młodzieżowych oraz turniejach eliminacyjnych UEFA Regions' Cup).
* byli zarejestrowani przez dwa ostatnie lata w klubach należących do ZPN, który reprezentowali.
  Takie kryteria znacznie zawężają grono piłkarzy, z których można skorzystać w "Pucharze Regionów".

MZPN Kraków (p. Andrzej Godny) -> http://mzpnkrakow.pl/info/1168-UEFA+Regions%27+Cup%3A+W%C2%A0My%C5%9Blenicach+pierwsza+konsultacja

MKS TrzebiniaUnia Oświęcim
MKS Trzebinia   Unia Oświęcim
2019-06-01, 11:00:00