Przeciwko Garbarni zlepek indywidualistów

• autor: RedakcjaMKS, 2016-10-04 19:50

Po czterech zwycięstwach MKS Trzebinia/Siersza doznał bolesnej porażki na własnym boisku z liderem grupy południowo-wschodniej III ligi piłkarskiej - Garbarnią Kraków 0:3 (0:3).

Trener trzebinian Robert Moskal docenił klasę lidera, podkreślając, że wygrał jak najbardziej zasłużenie, będąc zespołem o klasę lepszym. Jednak do końca nie potrafił sobie wytłumaczyć słabej postawy swojego zespołu, który rozegrał bodaj najsłabsze spotkanie jesieni.

- Na pewno wpływ na wewnętrzny spokój moich zawodników miały wcześniejsze zwycięstwa nad markowymi ekipami na własnym boisku, że wymienię choćby Motor Lublin, czy Sołę Oświęcim – analizuje Robert Moskal. - To są takie polskie przypadłości, że jak jest dobrze, to zaczyna się wydawać, że kolejni rywale położą się przed nami, prosząc o najniższy wymiar kary. Nic podobnego. Właśnie nasze sukcesy jeszcze bardziej nakręcają rywali. Może przegraliśmy za wysoko, a gole wręcz sprezentowaliśmy krakowianom. Futbol jest jednak grą błędów i trzeba umieć je wykorzystać.

Można było odnieść wrażenie, że trzebinianie oddali ten mecz po pierwszej połowie, kiedy stracili trzy bramki. Trener w przerwie dokonał tylko jednej zmiany, właśnie między słupkami, bo Tomasz Wróbel miał na sumieniu dwa gole. - Nie dokonywałem w przerwie kilku zmian jednocześnie, bo przecież na boisku miałem zawodników, którzy w pojedynkę potrafią odwrócić losy spotkania. Czekałem na przełom. Pamiętajmy, że w zwycięskiej serii pewien układ na boisku dobrze funkcjonował – tłumaczy Moskal. - Poza tym, może i lepiej przegrać raz wysoko, niż tracić punkty po wynikach na styku. Mam nadzieję, że bolesna porażka może być podłożem sukcesu.

Trzebiński szkoleniowiec postawił też inną trafną diagnozę mającą wpływ na wysoką porażkę. - We wcześniejszych spotkaniach miałem na boisku zespół – zwraca uwagę Moskal. - Tymczasem przeciwko Garbarni prezentowaliśmy się jako zlepek indywidualistów. Każdy błąd sprawiał, że krakowianie przejmowali piłkę i wyprowadzali szybkie akcje. Jeśli do tego dodamy spóźnione reakcje w obronie, to będziemy mieli pełny obraz naszej postawy.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/iii-liga-trzebinia-przeciwko-garbarni-byla-zlepkiem,3876703,art,t,id,tm.html

Magic Sport Młoda Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 12.00 MKS Trzebinia JS I - Kuce Football Club, 12.50 MKS Trzebinia JS II - LKS Gang, 15.20 MKS Trzebinia 2004 II - Solidex Junior

Magic Sport Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 19.00 MKS Trzebinia U-20 - Krisbud