Po Cosmosie, przed Motorem słów kilka...

• autor: RedakcjaMKS, 2016-09-13 12:35

MKS Trzebinia-Siersza po(d)biła Cosmos, zwyciężając w Nowotańcu 2:0, co pozwoliło jej awansować na 9. pozycję w tabeli III ligi piłkarskiej w grupie południowo-wschodniej. W sobotę, 17 września (godz. 11) podopieczni Roberta Moskala na własnym boisku zmierzą się z Motorem Lublin.

Zwycięstwo ucieszyło trzebinian podwójnie. Wygrali nie tylko na trudnym terenie rewelacyjnego beniaminka, ale także przełamali się na wyjeździe. To była nie tylko pierwsza wygrana w tym sezonie na obcym boisku, ale po raz ostatni tej sztuki trzebinianie dokonali w poprzednim sezonie, 30 kwietnia. Wtedy wygrali w Osieku z miejscową Spójnią 4:1. - Słaba postawa na obcych boiskach ciągnęła się za nami od końcówki czwartej ligi, więc bardzo potrzebowaliśmy tego wyjazdowego sukcesu, bo chcąc myśleć o zajęciu bezpiecznego miejsca musimy wygrywać nie tylko u siebie. Na wyjazdach traciliśmy punkty, ale też i graliśmy słabiej niż przed własną widownią. – podkreśla Robert Moskal, trener Trzebini.

Tym razem było lepiej, ale do ideału jeszcze zabrakło. - Powiem tak, ze zagraliśmy poprawnie, a to już sporo, bo ustrzegliśmy się wahań formy, jakie zdarzały nam się w poprzednich potyczkach. Mówiłem chłopcom, że jesteśmy w stanie coś ugrać, jeśli nie zejdziemy poniżej pewnego poziomu i to się sprawdziło – podkreśla trzebiński szkoleniowiec.

Punkty cieszą, bo zostały zdobyte na trudnym terenie, dosłownie i w przenośni. - Boisko jest w dolnej granicy dopuszczalności do rozgrywek, więc widać, że było ono atutem gospodarzy. Jeszcze wiele ekip straci tam punkty. Trzeba było dobrze zabezpieczyć się w tyle. Nie do końca zgadzam się z opinią rywali, że mecz toczył się pod ich kontrolą, choć każdy ma prawo do własnej oceny sytuacji. Wydaje mi się, że druga część toczyła się pod naszą kontrolą. Czekaliśmy na błędy rywali no i się doczekaliśmy. Przecież rzut karny był wynikiem błędu gospodarzy. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy strzelić o jedną czy dwie bramki więcej, ale i dwubramkowa zaliczka jest wystarczająca do tego, by powiedzieć, że odnieśliśmy przekonujące zwycięstwo. – uważa Moskal.

Trzebinianie mieli więcej atutów od rywali. Przede wszystkim mieli także oparcie w bramkarzu Tomaszu Wróblu, który w kilku momentach utrzymał wynik. Zrobił to już nie po raz pierwszy w tej rundzie, co tylko dowodzi o jego nieprzeciętnych możliwościach.

W Trzebini myślą już o najbliższej potyczce z Motorem. - Na takie spotkanie nie trzeba chłopców specjalnie mobilizować. Myślę, że podtrzymamy tradycję stworzenia dobrego spektaklu piłkarskiego. Oby zakończonego dla nas korzystnym wynikiem. - podkreśla trener Moskal.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/iii-liga-trzebinia-wreszcie-wygrala-na-wyjezdzie,3855413,art,t,id,tm.html

Liga Orlików PPN Chrzanów - Orlik Młoszowa: 8.30 MKS Trzebinia - Ruch Młoszowa, 10.45 MKS Trzebinia - Triumf Alwernia, 11.30 MKS Trzebinia - Górnik Libiąż I

II Liga Małopolska Trampkarzy: 10.00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - MKS Trzebinia

IV Liga Małopolska (Zachód): 17.00 MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki