MKS gromi Fablok w pófinale Pucharu Polski !

• autor: RedakcjaMKS, 2016-09-07 21:57

Półfinał Pucharu Polski PPN Chrzanów - 07.09.16 (Środa) - Godz. 17.00

Fablok Chrzanów - MKS Trzebinia-Siersza 1:7 (0:3)

Bramki: 49' Kadłuczka - 7' Małodobry, 17' Włodyka, 36' Jagła, 61' Pająk J., 80', 84' Stanek, 88' Kurek Sz.

Sędziował: Malczyk Dawid, Marek Arkadiusz, Łabuzek Łukasz (Chrzanów)

Żółte kartki:

Widzów: 100

Fablok: Ciołczyk - Oczkowski, Przepiórka Sz. (89' Madoń), Fudali, Kadłuczka, Dzikowski (82' Dzierwa), Bogucki, Chrząszcz (70' Sandecki), Domurat M., (67' Wiśniewski), Gaudyn, Drabiński

MKS: Pająk K. - Martyniak, Górka, Sawczuk, Jagła, Włodyka (46' Mizia), Małodobry, Gawęcki (46' Majcherczyk), Kurek Sz., Pająk J. (66' Stanek), Piskorz (66' Kowalik)

Mecze Fabloku Chrzanów z MKS Trzebinia-Siersza, a wcześniej z Górnikiem Siersza i Hutnikiem Trzebinia (MKS powstał w 2000 r. z połączenia tych dwóch ostatnich klubów) zawsze należały do piłkarskich klasyków ziemi chrzanowskiej. Spotkania przyciągały na trybuny po kilkuset, a nawet przeszło tysiąc kibiców.

- Mecze te były wydarzeniem. Zawsze to były ciężkie i zacięte spotkania. Bez względu na to, które miejsca w tabeli zajmowały zespoły. Pamiętam jeden pojedynek, gdy dopiero w 90. minucie Grzesiu Klimek strzelił zwycięską bramkę. Pamiętam też, mecz już po drugiej stronie barykady, jako trener Fabloku. Kapitalne zawody zagraliśmy na boisku w Trzebini. Zwyciężyliśmy 4-2, a przepiękne gole dwudziestu i trzydziestu metrów zdobył Przepiórka - opowiada Robert Moskal, obecny szkoleniowiec MKS.

Dziś podobny scenariusz jest właściwie w nierealny. MKS walczy w trzeciej lidze a Fablok trzy klasy rozgrywkowe niżej. Przepaść dzielącą oba zespoły widać było w środowym meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów. Nasza drużyna rozbiła "Lokomotywę" 7-1.

- Fajnie jakbyśmy znów mogli oglądać tutaj szlagiery. Nie ujmując nic drużynom z Kamienia czy Lgoty, kibice woleliby obejrzeć spotkania z ekipami z Trzebini, Libiąża, Andrychowa czy Wadowic. Dzisiejszy mecz pokazał jak daleko jesteśmy za Trzebinią. Najgorsze jest to, że nie widać żadnych rokowań, żeby w Fabloku coś się zmieniło. Bez zaangażowania władz miasta trudno cokolwiek oczekiwać. O poziomie Trzebini możemy na tę chwilę jedynie pomarzyć. Z całym szacunkiem dla drużyn, końcowy wynik jest zasłużony. Może to nie jest myśl sportowca, ale w jakiś tam sposób byliśmy na to przygotowani. Jedynym pocieszeniem jest to, że stworzyliśmy sobie parę sytuacji i zdobyliśmy gola - Jan Bogucki, kapitan Fabloku, były zawodnik MKS-u

W finale Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów MKS zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Wolanka Wola Filipowska - LKS Żarki (środa, 14 września, godz. 16.45)

Przełom -> http://przelom.pl/19159-o-szlagierach-w-chrzanowie-mozna-jedynie-pomarzyc.html

Galeria Przełom -> http://przelom.pl/galeria/1817-mecz-pucharu-polski-fablok-chrzanow-mks-trzebinia-siersza-07092016-r/foto-44021.html?item=19159#p