Przywozimy punkt z Krosna

• autor: RedakcjaMKS, 2016-08-13 19:19

III Liga Gr. IV - 13.08.16 (Sobota) - Godz. 17.00

Karpaty Krosno - MKS Trzebinia-Siersza 0:0

Sędziował: Wąsik Radosław (Lublin)

Żółte kartki: Łanocha x2, Groborz, Kantor - Domurat, Piskorz, Kaiser

Czerwona kartka: 69' Łanocha (konsekwencja dwóch żółtych kartek)

Widzów: 400

Karpaty: Wieliczko - Dąbek, Krupa, Kantor, Jarząb, Skiba (63' Gabrych), Nikanowicz, Buszta (46' Sitek), Łanucha, Szkatuła (83' Paszek), Cempa (81' Groborz)

MKS: Wróbel - Sanok, Sawczuk, Kalinowski, Niechciał, Domurat, Repa (80' Kaiser), Gawęcki, Majcherczyk (46' Kowalik), Mizia, Piskorz (80' Ołownia)

MKS Trzebinia Siersza zdobyła pierwszy punkt w III lidze piłkarskiej, notując bezbramkowy remis w Krośnie z miejscowymi Karpatami. Goście wypełnili plan minimum.

Przed przerwą dwa razy szansę zdobycia gola dla gości miał Marek Mizia. Pod warunkiem, że dokonałby dobrych wyborów. Tak jednak nie zrobił, bo za pierwszym razem zbyt długo dryblował, a potem nie podał Pawłowi Piskorzowi.

W 69 min Mariusz Gabrych trafił do trzebińskiej siatki. Sędzia jednak gola nie uznał, przyznając wolnego gospodarzom. Ci z kolei byli niezadowoleni, że nie zastosował w ich przypadku przywileju korzyści. Za mocno protestował Damian Łanocha, za co ujrzał drugą żółtą kartkę.

Piłkę meczową miał też Paweł Piskorz, który spudłował z 8 m, nie kończąc akcji Mizi.

Jednak w doliczonym czasie, po strzale Damiana Paszka, Tomasz Wróbel udaną interwencją uratował gościom punkt.

- My jako beniaminek będziemy się cieszyć z każdej zdobyczy punktowej zwłaszcza na wyjeździe. W pierwszej połowie byliśmy słabszym zespołem. Cieszymy się, że skończyło się tylko 0:0, bo tutaj przewaga gospodarzy była duża. W drugiej graliśmy trochę lepiej. Mieliśmy jedną swoją sytuację, która mogła się zakończyć bramką, ale po jednej dogodnej sytuacji trudno jest wygrać mecz.  Jak to się mówi "pierwsze koty za płoty". Punkt zdobyty z dobrym zespołem cieszy. Dziś nasza gra nie była taka jak choćby tydzień temu przeciwko KSZO, gdzie graliśmy lepiej. Być może pierwsza połowa kosztowała moich zawodników dużo sił. W grze w przewadze przychodzi pewnego rodzaju rozluźnienie , a to jest bardzo zwodnicze. W okresie gry w przewadze stworzyliśmy tylko jedną sytuację. Bohaterem mojego zespołu jest zdecydowanie bramkarz Tomek Wróbel. Kapitalnie obroniony strzał w 90 minucie stawia mu najlepszą wizytówkę - Robert Moskal (MKS Trzebinia-Siersza)

- Po nieudanym meczu w Rzeszowie graliśmy o 3 punkty. Mecz przebiegał pod nasze dyktando, pomijając wszystkie sytuacje, które prowokował sędzia. W konsekwencji musieliśmy kończyć ten mecz w dziesiątkę, mimo to staraliśmy się grać nadal o komplet punktów. Niestety nie udało się. Chcielibyśmy być w lepszych nastrojach po tym meczu, ale oczywiście takie sytuacje się zdarzają, jak się zdarzyły dzisiaj i stąd tylko jeden punkt. Bardzo dobrze zorganizowany był nasz przeciwnik, który nie zostawiał nam dużo przestrzeni. Byliśmy na obserwacji, znaliśmy drużynę trenera Moskala i wiedzieliśmy, że ta drużyna potrafi grać w piłkę, ma swoją jakość co potwierdziło się dziś - Czesław Owczarek (Karpaty Krosno)

Przełom -> http://przelom.pl/19051-bramkarz-zostal-bohaterem.html

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/iii-liga-trzebinia-szanuje-punkt-wywalczony-w-krosnie,3827423,art,t,id,tm.html