16.00 - Inauguracja III Ligi przy Kościuszki !

• autor: RedakcjaMKS, 2016-08-06 07:49

Nasza drużyna dzisiaj o godz. 16.00 zainauguruje rozgrywki w nowej III Lidze - Grupie IV obejmującej województwa: małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie.

Podopieczni Roberta Moskala podejmą Wicemistrza III Ligi Małopolsko-Świętokrzyskiej z ubiegłego sezonu - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w zespole zabraknie Michała Kowalika (przebywa na urlopie) i Radosława Górki (wznowił treningi po operacji). Prawdopodobnie zadebiutują nowo pozyskani zawodnicy - Dariusz Gawęcki, Mateusz Niechciał, Marek Mizia i Tomasz Sanok.

Podopieczni trenera Tadeusza Krawca w przerwie letniej rozegrali 6 sparingów - zwyciężyli czterokrotnie z Wartą Sieradz 4:0, Avią Świdnik 3:0, Wisłą Sandomierz 3:1, juniorami Progresu Kraków 3:0, zremisowali 1:1 ze Stalą Stalowa Wola oraz ulegli Puszczy Niepołomice 1:2. Na szczeblu ogólnopolskim I Rundy Pucharu Polski wyeliminował Pogoń Siedlce, wygrywając 2:1 po dogrywce.

W przerwie letniej odeszło z zespołu siedmiu zawodników: Ołeksij Szram (LKS Łagów), Mateusz Jagiełło (Kotwica Kołobrzeg), Marcin Grunt (Wierna Małogoszcz), Michał Ciepliński i Mateusz Nowakowski (obaj Alit Ożarów), Adrian Gębalski (Stal Stalowa Wola) oraz Mirosław Kalista (szuka klubu). Zespół wzmocnili: Mateusz Podstolak (Stal Mielec), Fabian Burzyński (Wisła Sandomierz), Rafał Gil (Orzeł Wierzbica).

MKS dotychczas dwukrotnie mierzył się z KSZO. U siebie przegrał 0-3, na wyjeździe 0-1. Trzy gole dla rywali w tych pojedynkach zdobył Michał Stachurski.

16.00 - Zapraszamy WSZYSTKICH na mecz !