Juniorzy Starsi remisują z Dulową

• autor: RedakcjaMKS, 2016-07-24 23:57

Sparing - 24.07.16 (Niedziela) - Dulowa - godz. 11.00

UKS Dulowa - JS MKS Trzebinia-Siersza 3:3 (1:1)

Bramki: 29', 62' Cząstka, 70' Kurdziel - 39', 50' Łubik, 52' Rzepa

Sędziował: Łabuzek Łukasz (Chrzanów)

Dulowa: Wilk (75' Pałka) - Bobak, Kowalik K., Rejdych, Drozdek, Filipek K., Gąsior, Wallentin, Cząstka, Gurgul, Głuch P. oraz Kurdziel, Kurek A.

MKS: Pałka (46' Staroń) - Kurek B., Lasik, Chmielowski, Borkowski, Sochacki, Wierzbic, Duleba, Jabłoński, Łubik, Rzepa oraz Celiński

W tym sezonie UKS Dulowa wraca na futbolową mapę. W rozgrywkach B-klasowych poprowadzi ją Kacper Ślusarek, znany z pracy z młodzieżowymi ekipami trzebińskiego MKS. Właśnie juniorzy starsi MKS-u, których prowadził jeszcze w poprzednim sezonie, zmierzyli się w pierwszym po reaktywacji sparingu z Dulową.
W drużynie Dulowej pojawiła się spora grupa byłych piłkarzy MKS Trzebinia-Siersza z bramkarzem Jakubem Wilkiem, pomocnikami Jakubem Wallentinem i Michałem Cząstką na czele, a także miejscowymi zawodnikami występującymi w poprzednim sezonie w juniorach starszych "Łosi".

- Kadrę wzmocni jeszcze dwunastu zawodników, którzy nie mogli się dzisiaj pojawić ze względu na pracę oraz urlopy - mówi Kacper Ślusarek.

- To był ciężki mecz pod względem fizycznym. Rywale lepiej wyglądali od nas pod tym względem. W Dulowej nie brakuje doświadczonych zawodników, wiedzących jak się gra w piłkę. Niestety, popełniliśmy zbyt dużo błędów. Myślę jednak, że wynik nie jest zły, jak na początek. W środę czeka nas kolejny sparing. Zagramy z Zatorzanką - mówi Fabian Borkowski, zawodnik MKS.

W poprzednim sezonie juniorzy starsi MKS-u pod wodzą Kacpra Ślusarka, zdobyli halowe Mistrzostwo Gminy Trzebinia, Halowe Mistrzostwo Powiatu Chrzanowskiego, Halowe Mistrzostwo Małopolski Zachodniej, w hali balonowej w Skotnikach zdobyli Wice-Mistrzostwo Małopolski wyprzedzając m.in. Wisłę Kraków. Drużyna wzięła również udział w Eliminacjach MMP U-18 w Futsalu skąd dotarła do Finałów w Łęczycy, tam niespodziewanie zdobyły 4 Miejsce w Polsce ! Co na pewno było promocją Klubu i Miasta Trzebinia. W rozgrywkach na trawie Juniorzy Starsi utrzymali się w Lidze Małopolskiej Juniorów Starszych.

W przyszłym sezonie jednak Kacper Ślusarek nie poprowadzi Juniorów Starszych MKS-u, zastąpi go Jarosław Sandecki.

Kacper Ślusarek w MKS będzie prowadził Młodzików Starszych (Rocznik 2004) - wystąpią w Lidze Małopolskiej lub 1 Lidze Małopolski Zachodniej, a także Młodzików Młodszych (Rocznik 2005) - zgłoszonych do Ligi Młodzików PPN Chrzanów (rocznika 2004 i młodsi).

Liga Orlików PPN Chrzanów - Orlik Młoszowa: 8.30 MKS Trzebinia - Ruch Młoszowa, 10.45 MKS Trzebinia - Triumf Alwernia, 11.30 MKS Trzebinia - Górnik Libiąż I

II Liga Małopolska Trampkarzy: 10.00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - MKS Trzebinia

IV Liga Małopolska (Zachód): 17.00 MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki

I Liga Małopolska Zachodnia Młodzików: 10.00 MKS Trzebinia - LKS Przecieszyn