Po pierwszym sparingu

• autor: RedakcjaMKS, 2016-07-17 10:30

MKS Trzebinia-Siersza, beniaminek III ligi piłkarskiej, wkroczył w okres gier kontrolnych. Na początek pokonał na wyjeździe GKS II Tychy 4:3 (1:2).

Przed przerwą gospodarze wystawili skład wzmocniony zawodnikami z pierwszego składu. Jednak po zmianie stron, kiedy w szeregach trzebinian pojawili się doświadczeni gracze, to goście opanowali sytuację na boisku. - Na pewno cieszy skuteczność zawodników, ale też i zbyt wiele bramek straciliśmy. Na razie jednak wciąż jesteśmy jeszcze w fazie testów zawodników. Muszę jednak pochwalić naszego wychowanka Jana Martyniaka za bardzo dobry występ.– ocenił Robert Moskal, trener trzebinian.

Pierwszy mecz pokazał, że w Trzebini wreszcie jest element rywalizacji o miejsce w składzie, którego brakowało na czwartoligowych boiskach, bo kadra była skromna.

- Kandydatów do gry w zespole mamy już prawie dogadanych. Chodzi mi o doświadczonych piłkarzy. Poza Mateuszem Niechciałem i Dariuszem Gawęckim będziemy mieli ich jeszcze dwóch. Sprawdzamy sporą grupę młodzieżowców, zwłaszcza ze stolicy Małopolski. Mamy w tej grupie także swojego faworyta, ale w jego pozyskaniu mogą nam przeszkodzić pewne sprawy organizacyjne. Myślę, że do końca tygodnia wszystkie sprawy personalne powinny być domknięte.– wyjawia Jacek Augustynek, prezes trzebińskiego.

- Sprowadzając do Trzebini zawodników kierowałem się tym, że w przeszłości już gdzieś ze mną współpracowali, więc znają mój system pracy. To pozwoli szybko im się wkomponować do zespołu w krótkim przecież letnim okresie – podkreśla trener Moskal.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/trzebinia-wygrana-mks-na-otwarcie-okresu-sparingowego-z,3801122,art,t,id,tm.html

Liga Orlików PPN Chrzanów - Orlik Młoszowa: 8.30 MKS Trzebinia - Ruch Młoszowa, 10.45 MKS Trzebinia - Triumf Alwernia, 11.30 MKS Trzebinia - Górnik Libiąż I

II Liga Małopolska Trampkarzy: 10.00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - MKS Trzebinia

IV Liga Małopolska (Zachód): 17.00 MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki