Jest Gawęcki i Niechciał. Będą kolejni gracze ?

• autor: RedakcjaMKS, 2016-07-12 20:44

MKS Trzebinia-Siersza dopiero w poniedziałek, 11 lipca, rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w III lidze piłkarskiej, a już zapadły pierwsze decyzje personalne.

Trzebinianie postarali się o nowych zawodników. Pierwszym jest 32-letni pomocnik Dariusz Gawęcki, który poprzednio bronił barw drugoligowej Puszczy Niepołomice. - Znany jest też z występów w Kmicie Zabierzów i Sandecji Nowy Sącz. Nie przypadkiem wspomniałem o tych właśnie zespołach, bo w nich zetknął się właśnie z naszym obecnym szkoleniowcem, Robertem Moskalem. Zatem doskonale zna jego możliwości. – zwraca uwagę Jacek Augustynek, prezes trzebińskiego klubu.

Drugim nabytkiem jest 28-letni
obrońca Mateusz Niechciał. W poprzednim sezonie był związany z Hutnikiem Nowa Huta. Ma za sobą bogatą przeszłość, bo występował m.in. w: Limanovii, Okocimskim Brzesko, Sandecji Nowy Sącz, GKS Katowice, czy Podbeskidziu Bielsko-Biała. - Mamy wzmocnienie na boku obrony, w której zrobiła nam się luka po odejściu Krzysztofa Sieczki. Obawiałem się nieco rozmów z nowymi zawodnikami, bo - mając za sobą występy na wyższych szczeblach - nie wiedziałem, czy będziemy w stanie sprostać ich wymaganiom finansowym. Ze swojej strony nigdy nie zamierzam składać obietnic bez pokrycia. Udało nam się jednak wypracować wspólne stanowisko, z czego jestem bardzo zadowolony.– przypomina Augustynek.

Na tym jednak nie koniec poszukiwań nowych zawodników
do MKS. Trener wraz z działaczami starają się też wzmocnić siłę ognia zespołu. Jak powtarza trener Robert Moskal, na szczeblu międzywojewódzkim nie będzie już tak wielu okazji bramkowych jak to było na czwartoligowym podwórku, więc trzeba je umieć bezwzględnie wykorzystać.

W trzebińskim klubie jest też zapotrzebowanie na młodzieżowców. Z poprzedniego składu zostali Gaspar Repa i Dawid Dudek. W kręgu zainteresowań trenera pozostają wychowankowie, czyli: Rajmund Raźniak, Jakub Wallentin, Szymon Kurek, Krzysztof Kaiser, Jan Martyniak czy bramkarz Daniel Doległo. Jednak potrzeba przynajmniej jednego zawodnika ogranego w seniorskim towarzystwie. - W poszukiwaniach nowych zawodników
pomagają nam zaprzyjaźnieni szkoleniowcy z Krakowa Do końca tygodnia obejrzymy jeszcze grupę kilku zawodników, którzy pewnie dostaną także swoją szansę w pierwszym meczu kontrolnym w Czańcu. Skoro trener będzie miał wybór, więc szybko powinniśmy zamknąć kadrę. Chodzi o to, żeby mieć czas na jej zgranie. – wyjawia Augustynek.

W Trzebini cieszą się z tego, że burmistrz pozytywnie ustosunkował się do wniosku klubowych działaczy o przyznanie do końca jesieni dodatkowych 200 tys. zł na trzecioligową drużynę, która stała się wizytówką miasta. Sprawy finansowe powinny zostać załatwione podczas pierwszej sesji po wakacjach. - W dzisiejszych czasach właśnie współpraca samorządów z klubami daje pewną stabilizację, dzięki której możemy myśleć, że nasza przygoda z trzecią ligą nie będzie rocznym epizodem, jak to było za pierwszym razem, przed reformą tego szczebla rozgrywek, który funkcjonował w układzie małopolsko-świętokrzyskim, a teraz będzie makroregionem, czyli będą walczyć zespoły z czterech województw – zwraca uwagę Augustynek.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/trzebinia-krakowski-zaciag-w-mks-sa-gawecki-i-niechcial,3797475,art,t,id,tm.html

autor: ~kibic 2016-07-13 14:02:20

avatar do boju, do boju, do boju MKS
POKAŻCIE ZE TRZEBINIA TO SIŁA!!!

Liga Orlików PPN Chrzanów - Orlik Młoszowa: 8.30 MKS Trzebinia - Ruch Młoszowa, 10.45 MKS Trzebinia - Triumf Alwernia, 11.30 MKS Trzebinia - Górnik Libiąż I

II Liga Małopolska Trampkarzy: 10.00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - MKS Trzebinia

IV Liga Małopolska (Zachód): 17.00 MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki

I Liga Małopolska Zachodnia Młodzików: 10.00 MKS Trzebinia - LKS Przecieszyn