"Sieko" odejdzie ?

• autor: RedakcjaMKS, 2016-07-08 13:22

W poniedziałek, 11 lipca, w MKS ruszają przygotowania do rundy jesiennej w III lidze piłkarskiej (małopolsko-świętokrzysko-lubelsko-podkarpackiej), w której trzebinianie są beniaminkiem. Na razie nie wiadomo, czy na pierwszym treningu pojawią się jacyś nowi zawodnicy.

- Na razie tylko Krzysztof Sieczko uprzedził nas, że ze względów osobistych nie będzie mógł wspierać zespołu na trzecioligowym poziomie. Był silnym ogniwem drużyny, ale pewnych spraw nie można przeskoczyć. – wyjawia Jacek Augustynek, prezes trzebinian.

Działacze pracują nad budżetem. Już przed wiosną sternik trzebińskiego klubu podkreślał, że awans do zreformowanej III ligi (poprzednio funkcjonowała tylko w układzie
małopolsko-świętokrzyskim), będzie dla klubu kartą przetargową w rozmowie z samorządem. - Wydaje mi się, że wiosną chłopcy pokazali charakter. Warto w nich inwestować. Mistrzostwo grupy zachodniej IV ligi, a potem baraż z mistrzem grupy wschodniej, wygraliśmy wąską kadrą, w której była grupa wychowanków. Jednak wiadomo, że w związku z awansem rosną wymagania sportowe.– uważa Augustynek.

Działacze także jednak walczą o budżet, żeby drużyna bez zawirowań mogła walczyć o utrzymanie. - Do końca roku potrzebowalibyśmy 200 tys. zł ponadto, co już dostaliśmy. Przy okazji barażu o III ligę burmistrz Trzebini spotkał się z działaczami MZPN, którzy wyświetlili minimalny budżet dla tego poziomu rozgrywek. Burmistrz stwierdził, że wymiona kwota jest do zaakceptowania i zrobi wszystko, żeby w nowym roku dotacja była na odpowiednim poziomie. – wyjawia Augustynek.

Prezes bez problemu uzasadnia wzrost
kosztów utrzymania klubu. - Dłuższe będą przejazdy, więc już na sam transport dojdzie 30 tys. zł w skali całego sezonu. Przynajmniej trzy razy będziemy musieli jechać na mecz dzień wcześniej, więc dojdą noclegi i posiłki dla zawodników, a z czymś takim nie spotykaliśmy na czwartoligowym szczeblu.– zwraca uwagę Augustynek.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/trzebinia-na-runde-jesienna-potrzeba-dodatkowo-200-tys-zl,3793826,art,t,id,tm.html

Magic Sport Młoda Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 12.00 MKS Trzebinia JS I - Kuce Football Club, 12.50 MKS Trzebinia JS II - LKS Gang, 15.20 MKS Trzebinia 2004 II - Solidex Junior

Magic Sport Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 19.00 MKS Trzebinia U-20 - Krisbud