Baraże o III Ligę ! Najpierw w Bochni

• autor: RedakcjaMKS, 2016-06-14 10:56

Wydział Gier MZPN ustalił terminy meczów barażowych o awans do III ligi (gr. D). Wezmą w nich udział BKS Bochnia i MKS Trzebinia-Siersza, mistrzowie IV ligi wschodniej i zachodniej.

Po konsultacji z klubami, WG MZPN postanowił, że odbędą się dwa spotkania.

BKS Bochnia - MKS Trzebinia-Siersza, 18 Czerwca 2016 (Sobota), godz. 17.00

MKS Trzebinia-Siersza - BKS Bochnia, 23 Czerwca 2016 (Czwartek), godz. 17.30

Wyboru gospodarza pierwszego meczu dokonano we wtorek, 14 czerwca, podczas spotkania organizacyjnego z udziałem przedstawicieli obu klubów.

Zasady awansu:

Awans do III ligi uzyska zespół, który zgromadzi większą liczbę punktów.

W sytuacji rozgrywania dwóch meczów barażowych w przypadku uzyskania równej liczby punktów, o awansie decyduje:

a. przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi bramkami w spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;

b. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie", korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;

c. przy dalszej równości, zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut;

d. jeżeli w czasie dogrywki oba zespoły zdobędą tę samą liczbę bramek, bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie (awans drużyny gości) zgodnie z zasadami przyjętymi w UEFA w rozgrywkach europejskich;

e. jeżeli w trakcie dogrywki żadna z drużyn nie zdobędzie bramki, zarządza się rzuty karne według obowiązujących przepisów.

Kwestie dyscyplinarne:

- Liczba żółtych kartek otrzymanych przez zawodników w rozgrywkach IV ligi nie jest uwzględniana w bilansie początkowym żółtych kartek w meczach barażowych - zawodnicy przystępują do meczów barażowych z zerowym bilansem żółtych kartek.

- Aktywne kary dyskwalifikacji zawodników (np. za 4. i 8. żółtą kartkę lub czerwoną kartkę) podlegają wykonaniu w meczach barażowych.

- Kary dyscyplinarne za czerwone lub żółte kartki otrzymane przez zawodników w meczach barażowych są wykonywane w kolejnym meczu barażowym lub w kolejnym sezonie rozgrywkowym.

Magic Sport Młoda Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 12.00 MKS Trzebinia JS I - Kuce Football Club, 12.50 MKS Trzebinia JS II - LKS Gang, 15.20 MKS Trzebinia 2004 II - Solidex Junior

Magic Sport Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 19.00 MKS Trzebinia U-20 - Krisbud