Miało być święto z okazji awansu...a może jednak będzie ?

• autor: RedakcjaMKS, 2016-06-09 11:32

Sobotni mecz przeciwko Orłowi Piaski Wielkie (początek o godz. 17), miał być dla trzebińskich piłkarzy ukoronowaniem sezonu w grupie zachodniej IV ligi małopolskiej, czyli okazją do postawienia pieczęci na mistrzostwie. W poprzedniej serii podopieczni Roberta Moskala sami skomplikowali sobie sytuację.

Po raz kolejny zamienili się miejscami z Jutrzenką Giebułtów, tym razem oddając fotel lidera. Teraz tracą punkt do szczytu tabeli. Oba zespoły walczące o prymat pogodził Górnik Wieliczka, który najpierw u siebie zremisował z Jutrzenką 1:1 (wtedy trzebinianie wskoczyli na fotel lidera), a później, w identycznych rozmiarach, zakończył spotkanie z Trzebinią.

- Zawsze marzyłem o komfortowej sytuacji, żeby w ostatnim meczu wszystko zależało od nas samych. Tak się jednak nie stało i nic na to nie poradzimy – podkreśla Robert Moskal, trener trzebinian.

Żeby zostać mistrzem grupy zachodniej i - szansy na awans szukać z barażu z mistrzem grupy wschodniej - trzebinianie muszą wygrać u siebie z Orłem (4. miejsce), a Jutrzenka musiałaby przynajmniej zremisować w Zembrzycach ze zdegradowanym już Garbarzem, plasującym się na 14. pozycji.

- Mam świadomość, że to urzędujący lider ma zdecydowanie łatwiejsze zadanie od nas. - Futbol bywa jednak nieprzewidywalny i w tym tkwi jego piękno. Musimy się skupić na swoim zadaniu, czyli pokonaniu Orła. Co będzie potem, zdecyduje los. Trzeba wygrać, żeby po zakończeniu ostatniego meczu z czystym sumieniem powiedzieć, że zrobiło się wszystko, co było w naszej mocy, żeby zdobyć mistrzostwo. – twierdzi Moskal.

Garbarz to jednak nieprzewidywalny zespół. W tym sezonie odebrał Trzebini aż pięć punktów. Podopieczni Roberta Moskala na wyjeździe zremisowali 2:2, choć prowadzili już 2:0. Z kolei u siebie przegrali 0:1. - W obu tych meczach straciliśmy punkty na własne życzenie. Może się tak okazać, że właśnie nieszczęsne dla nas mecze z Garbarzem położą się cieniem na wyniku naszego sezonu
– analizuje Moskal.

Najtrudniejszym zadaniem dla trenera będzie zmotywowanie swoich zawodników do walki. - Myślę, że doskonałą motywacją będzie to, że jesteśmy liderami wiosny, a jesień zakończyliśmy na 4. pozycji - przypomina Moskal.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/trzebinia-mialo-byc-pilkarskie-swieto-a-pozostaje-niepewnosc,3763406,art,t,id,tm.html

Liga Orlików PPN Chrzanów - Orlik Młoszowa: 8.30 MKS Trzebinia - Ruch Młoszowa, 10.45 MKS Trzebinia - Triumf Alwernia, 11.30 MKS Trzebinia - Górnik Libiąż I

II Liga Małopolska Trampkarzy: 10.00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - MKS Trzebinia

IV Liga Małopolska (Zachód): 17.00 MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki