MKS Trzebinia - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sport.pl

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 291, wczoraj: 1497
ogółem: 2 569 963

statystyki szczegółowe

Aktualności

Jutro Finał Pucharu Polski Małopolski Zachodniej !

  • autor: RedakcjaMKS, 2016-04-26 12:57

W środę, 27 kwietnia (godz. 17) w Trzebini, czwartoligowy MKS w finale piłkarskiego Pucharu Polski zachodniej Małopolski podejmie klasę wyżej notowaną Sołę Oświęcim. Skład finału jak identyczny jak przed rokiem, a trofeum bronią oświęcimianie.

Przed rokiem rywalizacja finałowa toczyła się nie tylko na boisku, ale także poza nim. Najpierw, po rzutach karnych, wygrali oświęcimianie, ale potem wynik zweryfikowano jako walkower dla trzebinian, w związku z występem w Sole nieuprawnionego zawodnika. Okręgowa centrala w Krakowie zmieniła decyzję pierwszej instancji (WD chrzanowskiego PPN, który wówczas prowadził rozgrywki w zachodniej Małopolsce – przyp. red.), przywracając wynik z boiska. Od tej decyzji z kolei odwołali się trzebinianie, więc ostatecznie zdecydowano się powtórzyć finał. Wtedy także lepsi byli oświęcimianie, wygrywając 3:0. Czy obie strony będą zatem miały sobie coś do udowodnienia?

- Dla mnie to mój zespół jest moralnym zwycięzcą ubiegłorocznego finału. Nie wiem, po co analizowano regulaminy pucharowe na wszystkie sposoby, zarówno te regionalne, jak i centralne, skoro kilka tygodni później, w identycznej sytuacji, ale w pucharowej rywalizacji na szczeblu centralnym, Korona Kielce dostała punkty walkowerem i nie było żadnych dyskusji. Tyle w tym temacie. Jeśli chodzi o najbliższy mecz
przeciwko Sole, to nie zamierzamy nikomu niczego udowadniać. Mamy za sobą dobre ligowe mecze, przeciwko czwartoligowym faworytom, więc na fali sukcesu postaramy się zagrać przede wszystkim dobry mecz. Co nam przyniesie? Przekonamy się po jego zakończeniu. – uważa Robert Moskal, trener MKS.

W podobnym tonie wypowiada się trener oświęcimian Sebastian Stemplewski. - Jakoś co roku los kojarzy nas z Trzebinią w pucharowym finale, więc oba zespoły znają się doskonale – uważa. - Dla nas puchar jest wartością dodaną. Priorytetem jest liga. To jednak nie znaczy, że wyjdziemy na boisko rozkojarzeni. Po dwóch ligowych zwycięstwach, w których strzeliliśmy sporo goli, także jesteśmy na fali. Zwłaszcza ostatnia wygrana, na boisku lidera, krakowskiej Garbarni 4:1, mocno nas nakręciła. Zobaczymy, w jakim stanie fizycznym jest drużyna. Wielu chłopców było trochę poobijanych po meczu na Rydlówce. Poza tym, od miesiąca gramy w po dwa mecze w tygodniu, więc trzeba rotować składem, żeby nie „zajechać” zawodników.

 

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/puchar-polski-wartoscia-dodana-dla-trzebini-i-soly-oswiecim,3717648,art,t,id,tm.html

Zdjęcie -> Michał Koryczan (Przelom.pl)


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [215]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

MKS TrzebiniaOrzeł Piaski Wielkie
MKS Trzebinia   Orzeł Piaski Wielkie
2019-03-16, 17:00:00

ul. Kościuszki 33, Trzebinia

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Kalendarium

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

28

01-2019

pon.

Ostatnie spotkanie

Pcimianka PcimMKS Trzebinia
Pcimianka Pcim 1:0 MKS Trzebinia
2018-11-11, 13:00:00
Pcim
     

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16
Clepardia Kraków - Kaszowianka Kaszów
Beskid Andrychów - Słomniczanka Słomniki
Jutrzenka Giebułtów - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
Orzeł Ryczów - Dalin Myślenice
Wiślanka Grabie - Unia Oświęcim
Górnik Wieliczka - Pcimianka Pcim
MKS Trzebinia - Orzeł Piaski Wielkie
LKS Jawiszowice - KS Olkusz

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Clepardia Kraków 2:3 LKS Jawiszowice
Jutrzenka Giebułtów 3:2 Słomniczanka Słomniki
KS Olkusz 3:0 Orzeł Piaski Wielkie
Górnik Wieliczka 4:2 Unia Oświęcim
Wiślanka Grabie 3:3 Dalin Myślenice
Beskid Andrychów 2:0 Kaszowianka Kaszów
Orzeł Ryczów 1:1 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
Pcimianka Pcim 1:0 MKS Trzebinia

Wyszukiwarka