Na dłużej pozostać liderem IV Ligi !

• autor: RedakcjaMKS, 2016-04-22 11:37

MKS Trzebinia-Siersza po wyjazdowej wygranej nad Skawinką (1:0) został liderem grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej. W sobotę, 23 kwietnia 2016 (godz. 11) podopieczni Roberta Moskala podejmą Michałowiankę, dzięki której trzebinianie wspięli się na szczyt. Teraz jednak na boisku z tego powodu uprzejmości nie będzie.

Michałowianka, choć obecnie plasująca się na 7. miejscu (34 pkt., o dziesięć mniej od Trzebini), to pod wodzą nowego trenera Dariusza Sieklińskiego rozgromiła Wiślan Jaśkowice 5:1, zrzucając ich ze szczytu. Dla Wiślan była to druga z rzędu porażka, bo wcześniej przegrali w Trzebini 2:3.

MKS ma obecnie dwa punkty przewagi nad Wiślanami i Jutrzenką Giebułtów oraz trzy nad czwartym w tabeli Orłem Piaski Wielkie. - Wiadomo, że lepiej atakuje się „zza pleców”, niż broni się fotela lidera, ale podejmujemy wyzwanie. Jesienią dwa razy byliśmy na szczycie tabeli, ale nasze panowanie trwało tylko tydzień. Postaramy się dłużej zagościć na szczycie tabeli. – rozpoczyna Robert Moskal, trener trzebinian.

Zadanie jednak nie będzie łatwe, bo MKS ma kłopoty kadrowe. Maciej Domurat wciąż leczy kontuzję. Z kolei Mateusz Majcherczyk będzie musiał pauzować za kartki. Nie wiadomo, czy zdąży się wykurować stoper Marcin Kalinowski. - Mecz przeciwko Michałowiance będzie dla nas trochę taką grą w ciemno. Zimą doszło do niej kilku zawodników z tzw. piłkarską przeszłością. W dodatku przed poprzednim meczem w obozie naszych najbliższych rywali zmieniono trenera. W rundzie rewanżowej nie miałem okazji podejrzeć tego zespołu. Skoro mamy na koncie dwa zwycięstwa, to - mam nadzieję - chłopcy naładowani pozytywną energią wykonają postawione przed nimi zadanie. Zresztą na trudnym terenie w Skawinie pełną pulę wywalczyli nam rezerwowi. Właśnie o to chodzi, żeby wchodzący z ławki dali dobrą zmianę. – uważa Moskal.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/trzebinia-mks-chce-na-dluzej-pozostac-liderem-iv-ligi,3713646,art,t,id,tm.html

Liga Orlików PPN Chrzanów - Orlik Młoszowa: 8.30 MKS Trzebinia - Ruch Młoszowa, 10.45 MKS Trzebinia - Triumf Alwernia, 11.30 MKS Trzebinia - Górnik Libiąż I

II Liga Małopolska Trampkarzy: 10.00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - MKS Trzebinia

IV Liga Małopolska (Zachód): 17.00 MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki