Trener Moskal stawia na "dobry mecz"

• autor: RedakcjaMKS, 2016-04-07 14:33

MKS Trzebinia-Siersza w sobotę, 9 kwietnia (godz. 11) podejmie Wiślan Jaśkowice, lidera grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej. Bez wątpienia będzie to jedno z ważniejszych spotkań wiosny. Podopieczni Roberta Moskala po wyjazdowej wygranej w Proszowicach (2:1) plasują się na najniższym stopniu podium i tracą cztery punkty do najbliższego rywala.

Trzebiński szkoleniowiec nie lubi określeń „mecz wiosny”. Jego zdaniem, trzeba żyć codziennością, a na oglądanie tabeli przyjdzie czas na finiszu rozgrywek. W pierwszym meczu trzebinianie wygrali na boisku 3:1, bo potem wynik został zweryfikowany na ich korzyść jako walkower 3:0, w związku z występem w ekipie Wiślan nieuprawnionego zawodnika.

- Jeszcze jesienią, kiedy byliśmy na szczycie tabeli, w konfrontacjach przeciwko innym ekipom z czołówki, byliśmy stawiani w roli faworyta. Teraz atakujemy „z ukrycia”, więc może nam być łatwiej w odniesieniu zwycięstwa. – przypomina Robert Moskal trener MKS.

Mówiąc te słowa trzebiński szkoleniowiec nawiązał do jesiennych potyczek przeciwko Skawince, wygranej przez trzebinian 4:3, czy porażki na Michałowiance 0:1, a właśnie po sobotnim meczu z liderem przyjdzie się zmierzyć z tymi ekipami.

W meczu przeciwko liderowi z kadrze trzebinian zabraknie Krzysztofa Sieczki (sprawy zawodowe), a wciąż nie wiadomo, czy środkowy pomocnik Mateusz Majcherczyk wyleczył się na tyle, by móc już wspomóc kolegów na boisku. Z kolei do kadry powrócą Radosław Górka i Tomasz Małodobry.

- Jestem zbudowany naszą postawą na Proszowiance, bo tam zagraliśmy dobry i mądry mecz. Jeśli uda nam się to powtórzyć, kibice powinni być świadkami dobrego widowiska, a od tego już jeden krok do wzięcia pełnej puli – uważa trener Moskal.

Trzebiński szkoleniowiec uważa, że jego drużynie brakuje trzech punktów za dwumecz z Garbarzem Zembrzyce, z którym jesienią zremisowała na wyjeździe 2:2, a wiosną przegrała u siebie 0:1. - W konfrontacji z tym zespołem złapaliśmy jedyne trzy czerwone kartki w tym sezonie, w wyniku kumulacji dwóch żółtych. W Zembrzycach kończyliśmy mecz w „dziewiątkę”, ale i tak uważam, że powinniśmy tam wygrać, mając dwubramkową zaliczkę. Gdyby tak się stało, dziś nasza sytuacja byłaby bardziej komfortowa. – wspomina Moskal.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/trzebinia-w-mks-stawiaja-na-dobre-mecze-chca-godnie-podjac,3698573,art,t,id,tm.html
Zdjęcie -> Michał Koryczan (Przełom)

autor: ~kibic 2016-04-08 13:02:36

avatar piłka nożna dla kibiców, kto wymyślił rozgrywanie meczu w sobotę o 11, MKS-ie szanuj kibica!!!

MKS TrzebiniaOrzeł Piaski Wielkie
MKS Trzebinia   Orzeł Piaski Wielkie