Zasłużone zwycięstwo z Sandecją !

• autor: RedakcjaMKS, 2016-04-03 16:04

Małopolska Liga Juniorów Młodszych - 03.04.16 (Niedziela) - 4 Kolejka - godz. 11.00

MKS Trzebinia-Siersza - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:1)

Bramki: 33' (s) Podobiński, 36' Skrzypek, 48' Wierzbic, 71' Łubik - 22' Kowalski

Sędziowali: Gębala Bartłomiej, Kita Jakub, Zawadziński Dariusz (Chrzanów)

Żółte kartki: Skrzypek, Wierzbic - Jurczak, Zając, Wideł x2

Czerwona kartka: po meczu' Wideł (konsekwencja dwóch żółtych kartek)

MKS: Dziadzio - Byrczek, Skrzypek, Głowacz, Celiński, Surowiec, Chmielowski (77' Burdalski P.), Wierzbic, Gurgul (79' Zając), Łubik, Jabłoński.

W Niedzielne przedpołudnie do Trzebini przyjechała liderująca Sandecja, która w trzech meczach zdobyła komplet punktów, a znajdujący się na drugim biegunie MKS tych punktów jeszcze nie zgromadził, mimo dobrych spotkań z AP 21, Dunajcem czy połową spotkania z Profi. Wydawać by się mogło, że Sandecja przyjechała po łatwe punkty, ale piłka nożna to taka dyscyplina gdzie wszystko jest możliwe.

Pierwsze 20' to badanie się zespołów, następnie faul przed 16tką, zawodnik Sandecji oddaje celny strzał a Dziadzio odbija piłkę przed siebie, tam nie pilnowany zawodnik dopełnia formalności i Sandecja prowadzi 1:0. W 33 minucie wrzutka w pole karne Sandecji - Podobiński zagrywa głową do bramkarza, ten jednak jest zbyt wysunięty i zostaje przelobowany, mamy więc 1:1. 3' minuty później na środku boiska zostaje sfaulowany zawodnik MKS-u, do piłki podchodzi Skrzypek i bezpośrednio pokonuję bramkarza Sandecji, który dostaję piłkę za kołnierz z 50 metrów !

Chwilę po przerwie za nie cenzuralne słowa kapitana Sandecji w stronę sędziego zostaje podyktowany rzut wolny pośredni z prawej strony 16tki, Wierzbic za namową trenera uderza w krótki róg a bramkarz Sandecji niepotrzebnie interweniuje, piłka wpada do siatki i mamy 3:1. Chwilę potem wyśmienita okazję miał Jabłoński, ale trafił w poprzeczkę. Natomiast w 71' minucie rajd Jabłońskiego prawą stroną boiska, podanie do Łubika, który mija obrońce i umieszcza piłkę w siatce ustalając wynik na 4:1.

Juniorzy młodsi wyciągnęli wnioski i popełnili tym razem mniej błędów od przeciwnika. Nie przestraszyli się faworyta i rozegrali dobre zawody.

Brawa dla całej drużyny za konsekwentną grę do końca spotkania. Mimo, że nie fortunnie przegrywaliśmy, to potrafiliśmy się podnieść i pokonać faworyta. Był to kolejny dobry mecz tej wiosny, jednak lepszy od poprzednich. - powiedział Kacper Ślusarek, trener MKS.

SportoweTempo.pl -> http://sportowetempo.pl/sportowa_malopolska/artykul/43041_MLJM_4_Czwarta_wygrana_AP_Profi

MKS TrzebiniaOrzeł Piaski Wielkie
MKS Trzebinia   Orzeł Piaski Wielkie
2019-03-16, 17:00:00