Konieczne oszczędności odbijają się na wynikach

• autor: RedakcjaMKS, 2016-03-30 14:36

MKS Trzebinia-Siersza doznał sensacyjnej porażki na własnym boisku z Garbarzem Zembrzyce (0:1) i traci już 4 pkt. do liderujących w grupie zachodniej IV ligi piłkarskiej Wiślan Jaśkowice.

Trener trzebinian Robert Moskal nie chce już wracać do meczu z Garbarzem i – jego zdaniem – złego sędziowania, będącego jednym z czynników porażki MKS. Przede wszystkim chce obalić mit o tym, że jego zespół jest jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa w grupie zachodniej.

- W przerwie zimowej kilka zespołów wzmocniło kadry, że wymienię choćby Michałowiankę, Proszowiankę, czy Skawinkę. Stawka będzie zatem bardziej wyrównana niż w rundzie jesiennej. Nigdy nie mówiłem głośno o tym, że Trzebinia idzie na mistrza, tylko powtarzam, że w każdym meczu chcemy grać o pełną pulę. Jak pokazuje życie, nie zawsze jest to możliwe. – wylicza Robert Moskal.

Trzebinia jest mocna głównie w optymalnym składzie. Tymczasem przeciwko Garbarzowi zabrakło czterech wiodących zawodników. Podobnie będzie w najbliższym meczu, właśnie w Proszowicach, z tą tylko różnicą, że wrócą Marcin Kalinowski z Jakubem Pająkiem, a wypadną Radosław Górka, Tomasz Małodobry i Maciej Domurat, bo Mateusz Majcherczyk leczy się od dłuższego czasu. - Przerabiamy scenariusz, którego się właśnie obawiałem. Liczyłem, że zimą uda nam się pewne braki kadrowe uzupełnić, bo od czasu spadku z III ligi zespół jest systematycznie osłabiany. Jednak w klubie obowiązuje wariant oszczędnościowy, który jest koniecznością, co odbija się na wynikach. – tłumaczy Moskal.

Punktów straconych z Garbarzem może brakować w końcowym rozrachunku. Tymczasem już za dwa tygodnie trzebinianie podejmą lidera, Wiślan Jaśkowice w meczu rundy wiosennej.
- Byłbym ostrożniejszy w kreowaniu takich opinii. Dla nas będzie to taki sam mecz jak każdy inny. – trener Moskal tymi słowami stara się zdjąć z zespołu presję wyniku.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/trzebinia-oszczednosci-w-klubie-ktore-sa-koniecznoscia,3690486,art,t,id,tm.html

Zdjęcie: Michał Koryczan (Przełom)

MKS TrzebiniaOrzeł Piaski Wielkie
MKS Trzebinia   Orzeł Piaski Wielkie