Małopolska Liga Juniorów Starszych - 23.03.16 (Środa) - 17 Kolejka - godz. 15.30

Limanovia Limanowa - MKS Trzebinia-Siersza 4:1 (1:1)

Bramki: 45+1' Dziadzio (s), 50' Wąsowicz, 78', 90+3' Kania - 10' Cząstka

Sędziował: Tokarczyk Krzysztof (Limanowa)

Żółte kartki: Prokop, Rzepa, Kurek Sz., Wallentin, Dudek

MKS: Dziadzio - Lasik (46' Piskorz), Martyniak, Repa, Prokop (46' Borkowski), Kurek Sz., Dudek, Wallentin, Cząstka, Rzepa (70' Burdalski K.), Nowak.

Juniorzy Starsi udali się do Limanowej w mocno osłabionym składzie: Doległo (operacja), Kaiser (nadmiar żółtych kartek), Raźniak, Kuchta, Kurek B., Tajs (kontuzje).

Spotkanie rozpoczęło się od naszego prowadzenia 1:0 po bramce Cząstki w 10' minucie meczu, który odebrał piłkę prawemu obrońcy wpadł w pole karne i uderzył pewnie w długi róg bramki Pietrzaka. Gdy wydawało się, że takim spotkaniem zakończy się pierwsza połowa, limanowski sędzia Tokarczyk odgwizdał faula, którego... nie było, wrzutka na bramkę, Dziadzio łapię piłkę i zostaję wepchnięty do bramki z piłką... sędzia jednak uznaję bramkę a protesty na nic się zdają i schodzimy do szatni.

5' minut po przerwie zawodnik Limanovii w łatwy sposób na zamach bierze Martyniaka, wjeżdża w pole karne i dogrywa do Wąsowicza, który wyprowadza swój zespół na prowadzenie. W 78' minucie popisową akcję przeprowadza zawodnik z nr 22 Limanovi, który mija jak tyczki kolejno Borkowskiego, Burdalskiego, Repe i Wallentina zagrywając piłkę wzdłuż bramki, tam Piskorz daje się wyprzedzić i jest 3:1. Gdy wszyscy czekali na końcowy gwizdek Limanovia miała jeszcze rzut wolny, zagranie na długi słupek, Kurek Szymon nie łapie krycia i wynik kończy się porażką MKS-u 4:1, od środka już nie wznawiamy.

Okazję w spotkaniu były Cząstka mógł podwyższyć na 2:0, na 2:2 Dudek zamiast samemu kończy akcję, źle dogrywał do Rzepy. Przy 3:1 po rzucie wolnym bitym przez Cząstkę, główką minimalnie pomylił się Martyniak.

Sędzia Tokarczyk pokazał nam 5 żółtych kartek a żadnej gospodarzom..., wydawał bardzo dużo kontrowersyjnych decyzji. Mimo to Limanovia walczyła ambitniej i wygrała.