4 Miejsce w MMP U-18 w Futsalu !

• autor: RedakcjaMKS, 2016-03-01 17:15

W miniony weekend w Łęczycy rozegrano Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w futsalu 2015/2016. Bezapelacyjnym Mistrzem Polski został Rekord Bielsko-Biała. Srebro trafiło do zawodników BSF Bochnia, a brąz do gospodarzy z Hurtapu Łęczyca. Największa sensację turnieju sprawił debiutujący zespół juniorów starszych MKS Trzebinia-Siersza plasując się na czwartej pozycji !

Wyjazd na MMP U-18 nie byłby możliwy gdyby nie sponsorzy i tu ukłony przede wszystkim dla firmy "Krisbud" p. Krzysztofa Głucha, który wspólnie z drużyną przebywał przez 3 dni w Łęczycy, również podziękowania dla firmy "Rembud" p. Władysława Leśko oraz dla Urzędu Miasta Trzebinia za pokrycie kosztów transportu.

Drużyna prowadzona przez trenera Kacpra Ślusarka oraz przez Mieczysława Ślusarka, który przez 8 lat prowadził rocznik 1997 ruszyła wczesnym rankiem w Piątek do Łęczycy godnie się zaprezentować w MMP U-18. Warto przypomnieć, że juniorzy starsi awansowali do finałów po dwóch turniejach eliminacyjnych w Rudzie Ślaskiej i Tychach uznając wyższość i wspólnie awansując z GTW Gliwice, Gwiazda Ruda Śląska a eliminując GKS Futsal Tychy co już było sporą niespodzianką.

Losowanie w siedzibie PZPN w Warszawie przydzieliło nas do rywalizacji z drużynami: gospodarzy turnieju - Hurtapu Łęczyca oraz Błękitni Kmiecin, Futsal Przeworsk. I tak po spotkaniach w grupie C w piątek/sobotę, debiutujący MKS Trzebinia-Siersza wygrał wszystkie spotkania grupowe co było olbrzymim zaskoczeniem wszystkich obserwatorów! Po eliminacjach typowano nas do zajęcia miejsca na podium i tak tez się stało. W ćwierćfinale MKS od początku narzucił swój styl gry, a Kaiser odciął Czubaka dzięki czemu MKS wygrał pewnie sprawiając największą sensację turnieju wchodząc do najlepszej czwórki. W półfinale MKS sensacyjnie szybko objął prowadzenie nad Bochnią. Wynik utrzymywał się do przerwy. W drugiej odsłonie rywal wyrównał, a przełomowym momentem okazał się problematyczny podyktowany rzut karny dla Bochni, dzięki czemu zespół Bochni wyrównał i chwilę potem już prowadził 3:1. MKS strzelił bramkę i złapał kontakt, ale nie zdołał jednak wyrównać i nieznacznie wygrała Bochnia. Po półfinałach mieliśmy powtórkę z meczu grupowego i tym razem to gospodarz Hurtap Łęczyca okazał się lepszy i pokonał MKS 2:1, strzelając bramkę decydującą na 1,5 minuty do końca. MKS wycofał jednak bramkarza i spokojnie mógł wyrównać. Kaiser i Wallentin ostrzeliwali jednak poprzeczkę. Niesmak pozostawia także fakt, że w ostatniej akcji meczu zegar dziwnie szybko przyspieszył i z siedmiu sekund zrobiła się jedna... . Nie wypada gdybać, ale Wallentin na mistrzostwa jechał ze spuchniętym podbiciem prawej nogi i nie wystąpił w pierwszych dwóch meczach, natomiast w ćwierćfinale Raźniak został brutalnie sfaulowany co spowodowało uraz mięśnia uda, który wykluczył go z dalszej gry w półfinale jak i o 3 miejsce. Po raz kolejny juniorzy starsi MKS-u pokazali się z bardzo dobrej strony i namieszali, tym razem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18 w Futsalu !

Wyniki - Grupa C:

Błękitni Kmiecin - Futsal Przeworsk 2:3

Hurtap Łęczyca - MKS Trzebinia-Siersza 2:3 ; Bramki: Kaiser, Cząstka, Głuch

Błękitni Kmiecin - MKS Trzebinia-Siersza 4:5 ; Bramki: Kaiser x3, Raźniak, Kurek B.

Hurtap Łęczyca - Futsal Przeworsk 5:1

Futsal Przeworsk - MKS Trzebinia-Siersza 5:6 ; Bramki: Kaiser x3, Raźniak x2, Wallentin

Hurtap Łęczyca - Błękitni Kmiecin 3:1

Ćwierćfinał:

MKS Trzebinia-Siersza - Jantar Ustka 4:1 ; Bramki: Kurek B., Cząstka, Wallentin, Nowak

Półfinał:

BSF Bochnia - MKS Trzebinia-Siersza 3:2 ; Bramki: Cząstka, Wallentin

Mecz o 3 miejsce:

Hurtap Łęczyca - MKS Trzebinia-Siersza 2:1 ; Bramka: Wallentin

MKS: Lasik Mateusz - Cząstka Michał, Nowak Szymon, Raźniak Rajmund, Wallentin Jakub, Martyniak Jan, Kurek Szymon, Kuchta Wojciech, Doległo Daniel, Kaiser Krzysztof, Głuch Jakub, Rzepa Damian, Kurek Bartosz, Noworyta Adam. Trener: Ślusarek Kacper

Galeria Organizatora -> https://drive.google.com/folderview?id=0B-8ATKmt4QQWODdOejlIT0o0VE0&usp=sharing

Galeria Adam Banach -> https://picasaweb.google.com/100540170681921533976/FinaYMMPU18WFutsaluEczyca2628022016R