Małopolskie Ligi naszych Juniorów z wiosennymi terminarzami

• autor: RedakcjaMKS, 2016-02-18 14:14

W siedzibie MZPN w Krakowie ustalone zostały dziś wstępne terminarze wojewódzkich lig młodzieżowych - Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, Małopolskiej Ligi Trampkarzy i Małopolskiej Ligi Młodzików - w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016.

Rozgrywki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych rozpoczną się 19 marca, a - zgodnie z dyrektywą Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN - muszą się zakończyć najpóźniej 8 czerwca, gdyż 15 i 22 czerwca przewidziane są baraże o awans do CLJ.

Zgodnie z regulaminem, w rundzie wiosennej 2016 rozgrywki w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych toczyć się będą w jednej grupie, każda z 16 drużyn zmierzy się z inną raz, bez rewanżu. Terminarz został ustalony na podstawie kolejności po rundzie jesiennej, w uprzywilejowanej sytuacji jeśli chodzi o mecze w roli gospodarza były drużyny z wyższych miejsc. Pierwsze mecze 19 marca, a ostatnie 18 czerwca.
Przypominamy, że opłaty za uprawnienia zawodników do rozgrywek młodzieżowych prowadzonych w systemie jednorundowym nie będą pobierane od klubów, które dokonały opłat przed lub po rozpoczęciu rundy jesiennej obecnego sezonu rozgrywkowego i będą uprawniać tych zawodników do rozgrywek jednorundowych prowadzonych od nowa w rundzie wiosennej. Opłaty obowiązują natomiast w przypadku uprawniania zawodników nowo zgłoszonych do rozgrywek i do danego klubu, bądź transferowanych.
Przypominamy też wszystkim klubom uczestniczącym w rozgrywkach wiosennych Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, że na rundę wiosenną obowiązują nowe listy zgłoszeń.
Listy zawodników powinny być potwierdzone przez macierzysty podokręg (okręg), a następnie przesłane do Małopolskiego ZPN, który dokona uprawnienia do rozgrywek i odeśle do klubów listy opatrzone pieczęcią. Opłaty za uprawnienia nie będą pobierane, z wyjątkiem opłat za zawodników nowo pozyskanych.
Sprawy dyscyplinarne:
Żółte kartki z rundy jesiennej w MLJM i rozgrywkach okręgowych juniorów młodszych (w przypadku drużyn, które awansowały do MLJM) są anulowane. Wyjątek stanowią czwarte bądź ósme żółte kartki na koniec rundy jesiennej, które powodują karę 1 meczu dyskwalifikacji. Kara dyskwalifikacji obowiązuje również w przypadku czerwonej kartki, jeśli kara nie została wykonana w rundzie jesiennej.

Trampkarze i młodzicy zainaugurują sezon 9 kwietnia, a trampkarze rocznik 2002 - 23 kwietnia. Zakończenie rozgrywek - 19 czerwca.

Zgodnie z regulaminem, kluby mają jeszcze czas na korekty terminarza wiosny: MLJS i MLJM - do 4 marca, MLT i MLM - do 25 marca, a MLT 2002 - do 8 kwietnia br.
Przypominamy, że propozycje wychodzące poza termin (np. zamiast soboty/niedzieli - piątek czy poniedziałek) powinny być uzgodnione z przeciwnikiem.

Oficjalne terminarze zostaną ogłoszone na stronie internetowej MZPN na dwa tygodnie przed inauguracją danych rozgrywek.

* Wstępny terminarz Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, wiosna 2016 - TUTAJ
* Wstępny terminarz Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych - wiosna 2016 - TUTAJ

MZPN -> http://mzpnkrakow.pl/info/946-Ma%C5%82opolskie+ligi+m%C5%82odzie%C5%BCowe+z+wiosennymi+terminarzami

Magic Sport Młoda Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 12.00 MKS Trzebinia JS I - Kuce Football Club, 12.50 MKS Trzebinia JS II - LKS Gang, 15.20 MKS Trzebinia 2004 II - Solidex Junior