IV Liga Zachodnia z wiosennym terminarzem

• autor: RedakcjaMKS, 2016-02-09 22:51

Przedstawiciele klubów IV ligi zachodniej ustalili dziś w siedzibie MZPN w Krakowie wstępny terminarz rundy wiosennej sezonu 2015/2016.

- Nadciągają z różnych stron kraju sygnały mało budujące, doszliśmy już do granicy jeśli chodzi o finansowanie wyczynu seniorskiego. Jakieś systemowe rozwiązania powinny być lansowane na szczeblu centralnym, by nie zmarnować wieloletniego dorobku klubów - zatroskał się nad rosnącymi kosztami utrzymania futbolu nie tylko IV-ligowego prezes MZPN Ryszard Niemiec, życząc, aby mimo wszystko się darzyło.

MZPN reprezentowali podczas spotkania także wiceprezes Tadeusz Kędzior, przewodniczący Kolegium Sędziów Andrzej Sękowski, sekretarz Komisji ds. Licencji Klubowych Stanisław Dańda, a z ramienia prowadzącego rozgrywki Wydziału Gier przewodniczący Ryszard Kołtun i sekretarz Andrzej Godny.

W dyskusji, w której prym wiedli prezes Orła Piaski Wielkie Józef Wajda i prezes MKS Trzebinia-Siersza Jacek Augustynek, opowiedziano się generalnie za utrzymaniem obowiązującego regulaminu rozgrywek w kwestii ilości drużyn i spadków. Obecny system rozgrywek wydaje się optymalny ze względów szkoleniowych, terminarzowych i ekonomicznych.

Runda wiosenna rozpocznie się 12 marca, a zakończy 11 czerwca. Najlepszy zespół zagra następnie w barażu o awans do III ligi z mistrzem gr. wschodniej.

Zgodnie z regulaminem, kluby mają jeszcze czas na korekty zgłoszonych propozycji do terminarza, do 26 lutego włącznie. Oficjalny terminarz zostanie ogłoszony na stronie internetowej MZPN 27 lutego br., czyli na dwa tygodnie przed inauguracją drugiej części sezonu.

Wstępny terminarz rundy wiosennej IV ligi zachodniej - TUTAJ

Źródło, zdjęcie -> http://mzpnkrakow.pl/info/935-IV+liga+zachodnia+z%C2%A0wiosennym+terminarzem

MKS TrzebiniaOrzeł Piaski Wielkie
MKS Trzebinia   Orzeł Piaski Wielkie