MKS Trzebinia - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sport.pl

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 1, wczoraj: 936
ogółem: 2 564 456

statystyki szczegółowe

Aktualności

wTrzebini.pl z wizytą u Prezesa na Kościuszki

  • autor: RedakcjaMKS, 2016-01-30 11:17

Rozmowa z Jackiem Augustynkiem, prezesem Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia Siersza o planach IV ligowej drużyny piłki nożnej na rundę wiosenną.

 

Zespół seniorów MKS Trzebinia Siersza rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej małopolskiej grupy zachodniej IV ligi piłki nożnej. Jakie cele stawiacie sobie przed rundą wiosenną?
- Po rundzie jesiennej nasza drużyna zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do lidera. Daje nam to dobrą pozycję wyjściową do walki o mistrzostwo i taki też cel stawiamy przed piłkarzami i trenerem. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to walka łatwa, bo do ewentualnego awansu do III ligi nie wystarczy tylko zdobyć mistrzostwo w grupie, ale trzeba też wygrać baraż z liderem grupy wschodniej. Mimo to jesteśmy optymistami. Równolegle chcemy jak najlepiej zaprezentować się w wiosennych rozgrywkach Pucharu Polski, w którym również chcielibyśmy zajść jak najwyżej. Takie są nasze plany na najbliższe miesiące, a życie z czasem zweryfikuje te zamierzenia.

Jak wyglądają przygotowania do rundy rewanżowej?
- Przygotowania rozpoczęliśmy 15 stycznia 2016 roku od przeprowadzenia badań lekarskich i testów wydolnościowych u zawodników. Treningi odbywają się codziennie, a zajęcia prowadzone są w terenie, na hali, w siłowni oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku. Rozegraliśmy już jeden sparing ze Szczakowianką Jaworzno, który zakończył się remisem 2:2. W planach mamy jeszcze mecze kontrolne z Polonią Bytom, Rekordem Bielsko-Biała, KS Chełmek, Tęczą Błędów, Podhalem Nowy Targ, Rozwojem Katowice i LKS Żarki. Rozpoczęcie rundy wiosennej zostało zaplanowane na weekend 12 i 13 marca.

Czy przed rundą wiosenną szykują się jakieś roszady zespole piłkarzy?
- Z uwagi, iż otrzymaliśmy mniejszą dotację na działalność z gminy niż pierwotnie zakładaliśmy, to też aktualnie nie planujmy wzmocnień piłkarzami spoza naszego zespołu. Nie wykluczamy natomiast zasilenia zespołu seniorów wyróżniającymi się zawodnikami z naszej drużyny juniorów starszych. W tym miejscu jako ciekawostkę dodam, że nasz zespół seniorski ze średnią wieku 21,5 roku należy do najmłodszych w zachodniej grupie IV ligi. Przy czym aż 14 zawodników w zespole seniorów stanowią nasi wychowankowie.

Czy wobec trudniejszej sytuacji finansowej klub nadal będzie mógł liczyć na współpracę z utalentowanym trenerem Robertem Moskalem?
- Robert Moskal to bardzo dobry szkoleniowiec i wiele klubów nawet na wyższych szczeblach rozgrywkowych zazdrości nam takiego trenera. Ma świetne kwalifikacje, spory dorobek i duże doświadczenie, także w prowadzeniu zespołów ekstraklasy i pierwszej ligi. Umowę z trenerem mamy podpisaną na czas do końca czerwca i liczymy na to, że uda się ją wypełnić.

Wracając jeszcze do mniejszej dotacji przyznanej przez władze gminy. Czy w związku z tym dużo trudniej będzie wam związać koniec z końcem?
- Na rok 2016 przyznano nam dotację w wysokości prawie 220 tysięcy złotych. To spora kwota, ale jednak o około 30 tysięcy złotych mniejsza niż w poprzednich latach. Za te brakujące pieniądze bylibyśmy na przykład w stanie sfinansować przejazdy na mecze wyjazdowe dla wszystkich naszych drużyn na przestrzeni całego roku. Nie załamujemy się jednak z tego powodu i będziemy szukać wsparcia z innych źródeł, by załatać wyrwę w tegorocznym budżecie klubu.

Wspomniał Pan, że aż czternastu piłkarzy w drużynie seniorów MKS Trzebini Siersza, to wychowankowie waszego klubu. Z czego to wynika?
- Nasz klub od kilku lat mocno stawia na pracę młodzieżą i ma na tym polu spore osiągnięcia. Mamy zespoły młodzieżowe we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych, które obejmują orlików, młodzików, trampkarzy, juniorów młodszych i juniorów starszych. Łącznie w pięciu naszych zespołach młodzieżowych trenuje około 110 młodych ludzi w wieku od dziesięciu lat w górę. Nasze zespoły młodzieżowe systematycznie uzyskują czołowe lokaty w rozgrywkach i zawodach piłkarskich na szczeblu podokręgu chrzanowskiego, na szczeblu zachodniej Małopolski, na nawet całego województwa, czego przykładem może być zdobycie w ostatnim czasie przez naszych juniorów młodszych oraz juniorów starszych mistrzostwa PPN Chrzanów w piłce nożnej halowej. Stawiając na pracę z młodzieżą stwarzamy młodym ludziom z naszego miasta szansę rozwijania swoich piłkarskich talentów, a zarazem stwarzany im możliwość zaistnienia i wypromowania się w profesjonalnych rozgrywkach piłkarskich na najwyższym poziomie, na jaki aktualnie nas stać. W takim układzie naturalną rzeczą jest to, że utalentowani i wyróżniający się piłkarsko juniorzy zasilają nasz zespół seniorów.

 

wTrzebini.pl -> http://wtrzebini.pl/sport-i-rekreacja/mks-trzebinia-siersza-mierzy-wysoko/


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [364]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

MKS TrzebiniaBrzezina Osiek
mecz towarzyski
MKS Trzebinia   Brzezina Osiek
2019-01-19, 11:00:00

Chełmek

Reklama

Kalendarium

17

01-2019

czwartek

18

01-2019

piątek

19

01-2019

sobota

Sparing - Chełmek: 11.00 MKS Trzebinia - Brzezina Osiek

20

01-2019

niedziela

Magic Sport Młoda Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 11.50 MKS Trzebinia 2004 II - Buła i spóła, 13.30 MKS Trzebinia 2004 I - MKS Trzebinia JS II, 14.20 MKS Trzebinia JS I - Fablok Chrzanów u-16

Magic Sport Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 18.50 MKS Trzebinia U-20 - Protector

21

01-2019

pon.

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

Ostatnie spotkanie

Pcimianka PcimMKS Trzebinia
Pcimianka Pcim 1:0 MKS Trzebinia
2018-11-11, 13:00:00
Pcim
     

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16
Clepardia Kraków - Kaszowianka Kaszów
Beskid Andrychów - Słomniczanka Słomniki
Jutrzenka Giebułtów - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
Orzeł Ryczów - Dalin Myślenice
Wiślanka Grabie - Unia Oświęcim
Górnik Wieliczka - Pcimianka Pcim
MKS Trzebinia - Orzeł Piaski Wielkie
LKS Jawiszowice - KS Olkusz

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Clepardia Kraków 2:3 LKS Jawiszowice
Jutrzenka Giebułtów 3:2 Słomniczanka Słomniki
KS Olkusz 3:0 Orzeł Piaski Wielkie
Górnik Wieliczka 4:2 Unia Oświęcim
Wiślanka Grabie 3:3 Dalin Myślenice
Beskid Andrychów 2:0 Kaszowianka Kaszów
Orzeł Ryczów 1:1 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
Pcimianka Pcim 1:0 MKS Trzebinia

Wyszukiwarka