MKS Trzebinia - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sport.pl

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 392, wczoraj: 903
ogółem: 2 634 362

statystyki szczegółowe

Aktualności

wTrzebini.pl z wizytą u Prezesa na Kościuszki

  • autor: RedakcjaMKS, 2016-01-30 11:17

Rozmowa z Jackiem Augustynkiem, prezesem Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia Siersza o planach IV ligowej drużyny piłki nożnej na rundę wiosenną.

 

Zespół seniorów MKS Trzebinia Siersza rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej małopolskiej grupy zachodniej IV ligi piłki nożnej. Jakie cele stawiacie sobie przed rundą wiosenną?
- Po rundzie jesiennej nasza drużyna zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do lidera. Daje nam to dobrą pozycję wyjściową do walki o mistrzostwo i taki też cel stawiamy przed piłkarzami i trenerem. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to walka łatwa, bo do ewentualnego awansu do III ligi nie wystarczy tylko zdobyć mistrzostwo w grupie, ale trzeba też wygrać baraż z liderem grupy wschodniej. Mimo to jesteśmy optymistami. Równolegle chcemy jak najlepiej zaprezentować się w wiosennych rozgrywkach Pucharu Polski, w którym również chcielibyśmy zajść jak najwyżej. Takie są nasze plany na najbliższe miesiące, a życie z czasem zweryfikuje te zamierzenia.

Jak wyglądają przygotowania do rundy rewanżowej?
- Przygotowania rozpoczęliśmy 15 stycznia 2016 roku od przeprowadzenia badań lekarskich i testów wydolnościowych u zawodników. Treningi odbywają się codziennie, a zajęcia prowadzone są w terenie, na hali, w siłowni oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku. Rozegraliśmy już jeden sparing ze Szczakowianką Jaworzno, który zakończył się remisem 2:2. W planach mamy jeszcze mecze kontrolne z Polonią Bytom, Rekordem Bielsko-Biała, KS Chełmek, Tęczą Błędów, Podhalem Nowy Targ, Rozwojem Katowice i LKS Żarki. Rozpoczęcie rundy wiosennej zostało zaplanowane na weekend 12 i 13 marca.

Czy przed rundą wiosenną szykują się jakieś roszady zespole piłkarzy?
- Z uwagi, iż otrzymaliśmy mniejszą dotację na działalność z gminy niż pierwotnie zakładaliśmy, to też aktualnie nie planujmy wzmocnień piłkarzami spoza naszego zespołu. Nie wykluczamy natomiast zasilenia zespołu seniorów wyróżniającymi się zawodnikami z naszej drużyny juniorów starszych. W tym miejscu jako ciekawostkę dodam, że nasz zespół seniorski ze średnią wieku 21,5 roku należy do najmłodszych w zachodniej grupie IV ligi. Przy czym aż 14 zawodników w zespole seniorów stanowią nasi wychowankowie.

Czy wobec trudniejszej sytuacji finansowej klub nadal będzie mógł liczyć na współpracę z utalentowanym trenerem Robertem Moskalem?
- Robert Moskal to bardzo dobry szkoleniowiec i wiele klubów nawet na wyższych szczeblach rozgrywkowych zazdrości nam takiego trenera. Ma świetne kwalifikacje, spory dorobek i duże doświadczenie, także w prowadzeniu zespołów ekstraklasy i pierwszej ligi. Umowę z trenerem mamy podpisaną na czas do końca czerwca i liczymy na to, że uda się ją wypełnić.

Wracając jeszcze do mniejszej dotacji przyznanej przez władze gminy. Czy w związku z tym dużo trudniej będzie wam związać koniec z końcem?
- Na rok 2016 przyznano nam dotację w wysokości prawie 220 tysięcy złotych. To spora kwota, ale jednak o około 30 tysięcy złotych mniejsza niż w poprzednich latach. Za te brakujące pieniądze bylibyśmy na przykład w stanie sfinansować przejazdy na mecze wyjazdowe dla wszystkich naszych drużyn na przestrzeni całego roku. Nie załamujemy się jednak z tego powodu i będziemy szukać wsparcia z innych źródeł, by załatać wyrwę w tegorocznym budżecie klubu.

Wspomniał Pan, że aż czternastu piłkarzy w drużynie seniorów MKS Trzebini Siersza, to wychowankowie waszego klubu. Z czego to wynika?
- Nasz klub od kilku lat mocno stawia na pracę młodzieżą i ma na tym polu spore osiągnięcia. Mamy zespoły młodzieżowe we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych, które obejmują orlików, młodzików, trampkarzy, juniorów młodszych i juniorów starszych. Łącznie w pięciu naszych zespołach młodzieżowych trenuje około 110 młodych ludzi w wieku od dziesięciu lat w górę. Nasze zespoły młodzieżowe systematycznie uzyskują czołowe lokaty w rozgrywkach i zawodach piłkarskich na szczeblu podokręgu chrzanowskiego, na szczeblu zachodniej Małopolski, na nawet całego województwa, czego przykładem może być zdobycie w ostatnim czasie przez naszych juniorów młodszych oraz juniorów starszych mistrzostwa PPN Chrzanów w piłce nożnej halowej. Stawiając na pracę z młodzieżą stwarzamy młodym ludziom z naszego miasta szansę rozwijania swoich piłkarskich talentów, a zarazem stwarzany im możliwość zaistnienia i wypromowania się w profesjonalnych rozgrywkach piłkarskich na najwyższym poziomie, na jaki aktualnie nas stać. W takim układzie naturalną rzeczą jest to, że utalentowani i wyróżniający się piłkarsko juniorzy zasilają nasz zespół seniorów.

 

wTrzebini.pl -> http://wtrzebini.pl/sport-i-rekreacja/mks-trzebinia-siersza-mierzy-wysoko/


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [379]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Górnik WieliczkaMKS Trzebinia
Górnik Wieliczka   MKS Trzebinia
2019-03-23, 15:30:00

ul. J.M. Daniłowicza 6, Wieliczka

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Kalendarium

21

03-2019

czwartek

22

03-2019

piątek

23

03-2019

sobota

I Liga Małopolska Zachodnia Juniorów Starszych: 11.00 KS Chełmek - MKS Trzebinia

IV Liga Małopolska (Zachód): 15.30 Górnik Wieliczka - MKS Trzebinia

24

03-2019

niedziela

II Liga Małopolska Trampkarzy: 14.00 Raba Dobczyce - MKS Trzebinia

25

03-2019

pon.

26

03-2019

wtorek

27

03-2019

środa

Ostatnie spotkanie

MKS TrzebiniaOrzeł Piaski Wielkie
MKS Trzebinia 5:1 Orzeł Piaski Wielkie
2019-03-16, 15:00:00
ul. Kościuszki 33, Trzebinia
     

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 17
Górnik Wieliczka - MKS Trzebinia
Dalin Myślenice - Jutrzenka Giebułtów
Słomniczanka Słomniki - Clepardia Kraków
Pcimianka Pcim - Wiślanka Grabie
Unia Oświęcim - Orzeł Ryczów
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Beskid Andrychów
Kaszowianka Kaszów - KS Olkusz
LKS Jawiszowice - Orzeł Piaski Wielkie

Wyniki

Ostatnia kolejka 16
Clepardia Kraków 3:0 Kaszowianka Kaszów
Beskid Andrychów 1:0 Słomniczanka Słomniki
Jutrzenka Giebułtów 1:3 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
Orzeł Ryczów 1:3 Dalin Myślenice
Wiślanka Grabie 4:0 Unia Oświęcim
Górnik Wieliczka Pcimianka Pcim
MKS Trzebinia 5:1 Orzeł Piaski Wielkie
LKS Jawiszowice 0:0 KS Olkusz

Wyszukiwarka