Pierwsze śliwki robaczywki...

• autor: RedakcjaMKS, 2015-11-17 08:44
Rozpoczęła się rywalizacja w eliminacjach MMP U-16 w grupie 5. W pierwszym turnieju Grand Prix w Zabrzu zagrało pieć drużyn: MOSiR Stal Zabrze, Kamionka Mikołów, UKS Sobek Kraków, MKS Trzebinia-Siersza i nasz SChLF Clearex. (http://schlf-chrzanow.futbolowo.pl)

W minioną Niedzielę (15.11.15) rozpoczęła się rywalizacja w eliminacjach MMP U-16 w grupie 5. W pierwszym turnieju Grand Prix w Zabrzu zagrało pięć drużyn: gospodarz Stal Zabrze, Kamionka Mikołów, SCHLF Clearex Chrzanów, Sobek Kraków i debiutant czyli MKS Trzebinia-Siersza.

W Środę w Myślenicach juniorzy młodsi utrzymali się w Małopolskiej elicie i zakończyli rozgrywki, w czwartek odbyli trening na Orliku i w Niedzielę pierwszy raz zagościli na hali.

W pierwszym meczu zespół przegrał z Sobkiem Kraków, złożonym z zawodników krakowskiej Garbarni, gracze zapoznawali się z parkietem i po wyrównanym spotkaniu i okazji z obu stron lepszy okazał się zespół z Krakowa wygrywając 4:2.

Drugi mecz to spotkanie z gospodarzem i jak się okazało po pierwszym turnieju z najsłabszą ekipą grupy 5, prowadziliśmy 2:0 i straciliśmy bramkę, Stal złapała kontakt a nasi zawodnicy grali zbyt indywidualnie, powinno być łatwo i wysoko a zrobiło się nerwowo, ostatecznie jednak skończyło się 2:1 dla "żółto-czarnych".

Trzecie spotkanie to debry powiatu chrzanowskiego (NIE chorzowskiego:) ), prawdopodobnie faworyt grupy czyli zespół SCHLF Clearex Chorzów wygrał wcześniej wszystkie spotkania gromadząc 9 punktów. Nasi zawodnicy zagrali bardzo mądrze, rozsądnie w obronie i zespołowo, w bramce świetnie spisywał się kapitan Damian Dziadzio a zespól zdobył 5 bramek i zwyciężył 5:0.

Czwarty mecz był decydujący dla układu tabeli, zwycięstwo dawało nam zwycięstwo pierwszego turnieju, porażka klasyfikowała nas poza podium. W bramce za nadmiar żółtych kartek nie wystąpił kapitan Dziadzio i zastąpił go Noworyta Patryk, ale nie był to najlepszy występ. Przegraliśmy 5:3 i ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce.

Pierwszy turniej pokazał, że w walce o trzy miejsca na MMP U-16 będą liczył się cztery zespoły. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych, którzy pokazali, że również w hali potrafią godnie reprezentować klub MKS Trzebinia-Siersza - powiedział po turnieju trener Mieczysław Ślusarek

Wyniki:

SCHLF Clearex Chorzów - Kamionka Mikołów 4:1

MKS Trzebinia-Siersza - Sobek Kraków 2:4 ; Bramki: Sieprawski x2

Stal Zabrze - SCHLF Clearex Chorzów 1:4

Sobek Kraków - Kamionka Mikołów 3:3

MKS Trzebinia-Siersza - Stal Zabrze 2:1 ; Bramki: Sieprawski, Jarosz

SCHLF Clearex Chorzów - Sobek Kraków 4:0

Kamionka Mikołów - Stal Zabrze 10:0

MKS Trzebinia-Siersza - SCHLF Clearex Chorzów 5:0 ; Bramki: Sieprawski x2, Chmielowski, Skrzypek, Jabłoński

Stal Zabrze - Sobek Kraków 2:10

MKS Trzebinia-Siersza - Kamionka Mikołów 3:5 ; Bramki: Łubik x3