2 Miejsce Małopolski Zachodniej w Turnieju Niepodległości !

• autor: RedakcjaMKS, 2015-11-11 23:57

W środę, 11 listopada, odbył się na boiskach Com-Com Zone w Nowej Hucie XI Turniej Piłkarski Juniorów (rocznik 1998 i młodsi), którego celem było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Po raz pierwszy grano o Puchar im. Generała Bernarda Stanisława Monda.

Przed zawodami reprezentacje Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa i zachodniej Małopolski przywitał przewodniczący Wydziału Szkolenia MZPN – Lucjan Franczak, a następnie prezes MZPN – red. Ryszard Niemiec - nakreślił sylwetkę wielkiego patrioty, gen. Monda, sternika Krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej do wybuchu II wolny światowej. Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w poniedziałek wiceprezesa MZPN - Jerzego Kowalskiego.
Organizatorem turnieju był Wydział Szkolenia MZPN.

Zespół Małopolski Zachodniej oparty w głównej mierze na zawodnikach MKS Trzebinia-Siersza - Lasik, Piskorz, Kurek, Tajs, Rzepa a także PPN Chrzanów - Noworyta (Wolanka), Domagała (Libiąż), Aleksandrów (Byczyna) sprawiła dużą niespodziankę zajmując II miejsce, w półfinale zwycięstwo z reprezentacją Nowego Sącza (drużyna złożona głownie z zawodników Sandecji i Dunajca) 2:0 dało awans do finału. W Finale lepsza okazała się mocna ekipa Krakowa, która zwyciężyła 5:2. Zespół prowadził trener MKS-u Kacper Ślusarek, pomagał mu z ramienia OZPN Wadowice - Marian Pamuła, trenerem koordynatorem był oczywiście Antoni Gawronek.

Półfinały:
Kraków - Tarnów 2:1; Bramki: Radwanek, Świętek - Nytko
Nowy Sącz - Małopolska Zachodnia 0:2 ; Bramki: Rzepa, Stasiak

Mecz o 3. miejsce:
Tarnów - Nowy Sącz 4:0 ; Bramki: Nowak, Pawlik, Niemiec, Bator
Finał:
Kraków - Małopolska Zachodnia 5:2 ; Bramki: Świętek x2, Szcząber, Radwanek, Sikora (k) - Celej, Stasiak

Najlepszy Zawodnik: Bartosz Szcząber (Kraków - AS Progres Kraków)
Najlepszy Strzelec: Ernest Świętek (Kraków - Wisła Kraków) -3 bramki
Najlepszy Bramkarz: Michał Leżoń (Tarnów - Nieciecza)

Najlepszy Zawodnik Małopolska Zachodnia: Damian Rzepa (MKS Trzebinia-Siersza)

Małopolska Zachodnia: Żwirkowski Dawid - Wilk Jakub (obaj Skawa Wadowice), Lasik Mateusz, Piskorz Przemysław, Kurek Bartosz, Tajs Kamil, Rzepa Damian (wszyscy MKS Trzebinia-Siersza), Domagała Mateusz (Górnik Libiąż), Aleksandrów Mateusz (Zgoda Byczyna), Noworyta Adam (Wolanka Wola Filipowska), Babiuch Szymon, Stasiak Wojciech, Caban Łukasz (wszyscy Astra Spytkowice), Celej Adrian, Matusyk Marcin (Zatorzanka Zator), Waga Łukasz (Sokół Przytkowice), Świerkosz Maciej (Sucha Beskidzka). Trenerzy: Kacper Ślusarek (MKS Trzebinia-Siersza), Marian Pamuła (OZPN Wadowice). Trener koordynator: Antoni Gawronek