W Sobotę mecz na szczycie przy Kościuszki !

• autor: RedakcjaMKS, 2015-10-22 08:53

To będzie bez wątpienia mecz jesieni grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej. Liderujący MKS Trzebinia-Siersza podejmie w sobotę, 24 października (godz. 15.00) wiceliderującą Jutrzenkę Giebułtów. Gospodarze mają punkt przewagi nie tylko nad najbliższym rywalem, ale także nad trzecim Orłem Piaski Wielkie. Zatem - ewentualna porażka i niekorzystny układ innych spotkań - pociągną trzebinian o kilka pozycji.

Dla trenera MKS Roberta Moskala będzie to już trzecie jesienne spotkanie z byłym podopiecznym z czasów wspólnych występów w pierwszoligowym Kmicie Zabierzów. Z dwóch poprzednich konfrontacji to mistrz wychodził obronną ręką. Pokonaniem Skawinki 4:3, na własnym boisku, okazał się lepszy od Rafała Jędrszczyka. Z kolei wyjazdową wygraną nad Wiślanami Jaśkowice (3:1) pokonał Wojciecha Ankowskiego. Teraz na jego drodze staje Piotr Powroźnik i jego Jutrzenka. - Wszystkich swoich byłych podopiecznych zapamiętałem jako bardzo inteligentnych zawodników, mających zadatki na dobrych trenerów. Takie już jest to sportowe życie, że raz się gra w jednej drużynie, a innym razem, w nowych rolach, staje się po dwóch różnych stronach barykady – zwraca uwagę Robert Moskal, trener trzebinian, który dotąd często oglądał swoich rywali w akcji, ale tym razem nie miał takiej możliwości.

Tymczasem ma świadomość, że Trzebinia była „prześwietlana” przez sztab szkoleniowy giebułtowian, gdy rozgrywała swój mecz w sobotni ranek. - Tym razem skupimy się na swojej grze, zamiast szukania słabych punktów rywali – trener trzebinian jasno stawia sprawę. - To, że u siebie dotąd nie przegraliśmy, o niczym jeszcze nie świadczy. Jutrzenka dobrze prezentuje się na wyjazdach. Mam jednak świadomość tego, że najbliższy mecz będzie inny niż nasze dwa ostatnie, kiedy Halniak w Makowie i Wiślanka Grabie, na naszym boisku, skupiły się na obronie własnego przedpola. Liczę, że Jutrzenka powalczy u nas o pełną pulę.

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że będzie po konfrontacja trzebińskiej młodzieży z doświadczeniem rywali, mających w swoim składzie zawodników ogranych na wyższych szczeblach. W Giebułtowie występuje m. in. 26-letni Daniel Brud, były zawodnik Wisły Kraków, czy także Okocimskiego Brzesko i Floty Świnoujście. - Na pewno personalnie lepiej wyglądają nasi rywale. Jednak młodość ma to do siebie, że jest nieobliczalna i potrafi się wzbić ponad poziomy – analizuje Moskal.

W Trzebini nikt nie pauzuje za kartki. Jednak problemów zdrowotnych nie brakuje. Zarówno wśród bardziej doświadczonych graczy (Kalinowski i Sawczuk), jak i młodzieżowców (Kaiser i Dudek). - Jednak ostatnio w Makowie Podhalańskim swoją szansę wykorzystali zmiennicy, czyli Przemysław Fraś, Rajmund Raźniak i Jakub Pająk – wspomina Moskal. - Nie nazywałbym ich dublerami. W moim zespole wszyscy są równi, tylko miejsc w wyjściowym składzie jest jedenaście. Jeśli ci, co dotąd mniej grali znowu dostaną swoją szansę, powinni się postarać ją wykorzystać, co będzie z korzyścią dla zespołu. Na pewno czeka nas dobry mecz – twierdzi trzebiński szkoleniowiec, który nie uważa, że najbliższy mecz jest najważniejszy. Na koniec rundy przyjdzie mu zagrać w Piaskach Wielkich przeciwko Orłowi.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/trzebinia-mecz-jesieni-w-iv-lidze-pilkarskiej-czyli-trzeci,3546888,art,t,id,tm.html

I Liga Małopolska Zachodnia Juniorów Młodszych: 11.00 MKS Trzebinia - Skawa Wadowice

I Liga Małopolska Zachodnia Młodzików: 15.00 Soła Oświęcim - MKS Trzebinia