"To takie polskie..." dla NaszeMiasto.pl mówi trener Robert...

• autor: RedakcjaMKS, 2015-10-14 19:35
"To takie polskie..." dla NaszeMiasto.pl mówi trener Robert Moskal

MKS Trzebinia–Siersza, mimo bezbramkowego remisu na własnym boisku z Wiślanką Grabie, utrzymał fotel lidera grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej.

Dla trzebinian była to pierwsza jesienna strata na własnym boisku. Kibice zdążyli się przyzwyczaić do tego, że MKS u siebie gromi rywali, zdobywając nawet po pół tuzina goli, a tak zdarzyło się przecież dwukrotnie. Z drugiej strony starali się sobie wytłumaczyć, że kiedyś musiało przyjść słabsze spotkanie. - A dlaczego musiało – obruszył się Robert Moskal trener trzebinian. - No właśnie, to takie polskie, że po bardzo dobrym, w dodatku zwycięskim spotkaniu na Sosnowiance, kiedy chwaliłem chłopców za podjęcie także fizycznej walki z rywalem, w ciągu tygodnia zespół zmienił się nie do poznania. Wyszedł z niego minimalizm. Przecież przeciwko Wiślance zagraliśmy katastrofalnie w ataku. Kompletnie niewidoczni byli nasi napastnicy, którzy wcześniej byli naszym głównym atutem.

Trener Moskal przypomniał, że w poprzednich meczach, w których jego zawodnicy tracili punkty, przynajmniej walczyli, mieli sporo okazji bramkowych, a zabrakło im jedynie szczęścia. - Od początku sezonu mozolnie wspinaliśmy się na szczyt tabeli, a kiedy już się na nim znaleźliśmy, była szansa odskoczenia od konkurencji, bo punkty straciły zarówno Iskra Klecza jak i Orzeł Piaski Wielkie. Liczyłem, że jak uda nam się odskoczyć konkurencji, zespół rozpocznie kolejny etap piłkarskiego dojrzewania. Jak się okazało, jeszcze nie teraz. Ci, którzy dzisiaj mówią, że po remisie z Wiślanką nic się nie stało, niech wezmą poprawkę na to, że w kolejnych ważnych meczach, przy ścisku panującym w tabeli, zawodnicy mogą mieć „miękkie” nogi - analizuje Robert Moskal.

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/trzebinia-to-takie-polskie-zeby-po-dobrym-meczu-nie-pojsc,3539630,art,t,id,tm.html

Magic Sport Młoda Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 12.00 MKS Trzebinia JS I - Kuce Football Club, 12.50 MKS Trzebinia JS II - LKS Gang, 15.20 MKS Trzebinia 2004 II - Solidex Junior

Magic Sport Liga Futsalu - Hala Chrzanów: 19.00 MKS Trzebinia U-20 - Krisbud